Vokiečių kalbos dienos 2020 „Ö kaip öko?“

Spalio 12 – 25 dienomis VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra kaip ir kasmet prisijungė prie Goethe´s instituto organizuojamos vokiečių kalbos sklaidos iniciatyvos Vokiečių kalbos dienos 2020 „Ö kaip öko?“ ir surengė keletą studentams ir moksleiviams skirtų renginių.

Konkurse „Tvarus gyvenimas – apsidairyk 360°“ 6 – 12 klasių mokiniai įamžino pastebėtas tvaraus gyvenimo akimirkas bei patys tapo tvaresnio gyvenimo kūrėjais. Konkurse dalyvavo net 14 komandų, už kurias balsavo 336 žmonės. Džiaugiamės darbų įvairove ir moksleivių originalumu! Visus moksleivių darbus galite peržiūrėti šiame puslapyje.

Dėstytoja Rūta Eidukevičienė pakvietė įvairių Kauno gimnazijų moksleivius į nuotolinę „Vokiečių kalbos pamoką penktadienį už ateitį“. Pamokoje ji kartu su moksleiviais diskutavo apie tvarumo idėjų sklaidą, pasitelkiant šiuolaikinio pasakojimo žanrą ir jaunimą įkvepiančius herojus. Moksleiviai turėjo puikią progą papildyti savo vokiečių kalbos žodyną, sužinoti, kaip veikia inovatyvus „ekologinis“ turinio marketingas.

VDU Vokiečių kalbos ir komunikacijos bakalauro studijų programos studentai dalyvavo katedroje dirbančio DAAD lektoriaus Markus Polzer inicijuotame projekte „Wasser – ein kostbares Gut“ (liet. „Vanduo – neįkainojama vertybė“). Studentai ne tik parengė ir pristatė plakatus šia tema, bet ir aktyviai diskutavo apie vandens svarbą žmogui ir gamtai. Studentų diskusijos parodė, jog tvarumas jiems itin aktuali tema, o renginių organizatoriai viliasi, kad panašios iniciatyvos paskatins jaunimą susimąstyti apie mus supančią aplinką ir imtis realių ją saugančių darbų.