Tarptautinės mokyklos

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai

PASTABA: lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai 2020 m. vyks nuotoliniu būdų.

Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. liepos 11 – rugpjūčio 9 dienomis vyks intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai. Į Kauną kviečiame pasaulio lietuvius, įvairių sričių studentus, užsienio šalių piliečius mokytis lietuvių kalbos, pažinti krašto kultūrą, žmones ir kitaip nei įprastai praleisti vasarą.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai – tai puiki proga pažinti, pabendrauti, pabūti kartu su žmonėmis iš viso pasaulio (daugiau nei 30 šalių!) ir kartu pramokti lietuvių kalbos ar ją patobulinti. Siūlome ne tik išmokti žodžius ir sugebėti iš jų sudaryti sakinius, bet taip pat ir suprasti tai, kas kartais tiesiog negali būti išverčiama. Į vasaros kursus atvykę dalyviai atlieka testą kalbos lygiui nustatyti (išskyrus tie, kurie niekada nesimokė lietuvių kalbos), todėl kiekvienas yra priskiriamas į jam tinkamą grupę (nuo Lietuvių kalba A1 iki Lietuvių kalba B2).

VDU jau daugiau nei dvidešimt metų yra visų besidominčių lietuvių kalba ir kultūra traukos centras. Į vasaros kursus paprastai atvyksta apie 50 dalyvių iš įvairių Europos, Amerikos, Australijos ir Azijos šalių. Dalyviai mokosi Lietuvių kalbos iš profesionalų, susipažįsta su Lietuvos kultūra, literatūra, istorija, politika, ekonomika, menais ir kitais svarbiais aspektais. Į mėnesio trukmės kursų programą įtraukiamos ne tik Lietuvių kalbos ir kultūros paskaitos, tačiau taip pat ir įvairios ekskursijos Kaune, žaidimai, savaitgalio išvykos į kitus miestus.

DAUGIAU INFORMACIJOS


Lituanistinės studijos mokytojams

Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. liepos 19 – rugpjūčio 1 dienomis bus organizuojamos intensyvios lituanistinės studijos, į kurias kviečiami užsienio lietuvių mokytojai, dirbantys lituanistinio švietimo įstaigose (lituanistinėse mokyklose) užsienyje su ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiais.

Šių užsiėmimų metu bus tobulinami lietuvių kalbos įgūdžiai, organizuojami didaktikos, ugdymo psichologijos mokymai, aptariami andragoginės veiklos principai. Taip pat siekiama plačiau supažindinti su Lietuvos kultūra, istorija, menu, tradicijomis, socialinėmis aktualijomis, kurios, tikimasi, kūrybiškai įsilies į studijose dalyvaujančių mokytojų dėstomus dalykus, edukacines veiklas.

Be teorinių bei praktinių paskaitų vyks kultūriniai vakarai, lankomos įvairios parodos, gražiausios Lietuvos vietovės.

Dokumentai į intensyvias lituanistines studijas mokytojams priimami iki 2020 m. balandžio 7  d.

Norintys registruotis į VDU organizuojamas intensyvias lituanistines studijas, turi:

  • Būti užsienio lietuviu;
  • Dirbti lituanistinio švietimo įstaigoje užsienyje mokytoju su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais  ir (ar) suaugusiaisiais;
  • Lietuvių kalbą mokėti ne žemesniu nei pažengusio kalbos vartotojo lygiu (B1).
  • Reikiamus dokumentus siųsti adresu: giedre.barkauskaite@vdu.lt

Pateikiant paraišką būtini šie dokumentai:

Visi norintys dalyvauti VDU organizuojamose vasaros intensyviose lituanistinėse studijose privalo būti susipažinę su informacija apie asmens duomenų apsaugą.

Preliminari programa