Tarptautinės praktikos galimybės

Erasmus+ praktika

Erasmus+ studentų praktika – laikotarpis, praleistas Erasmus+ programoje dalyvaujančios šalies įmonėje ar organizacijoje. Ši praktika suteikia studentui galimybių prisitaikyti prie ES darbo rinkos reikalavimų, sustiprinti profesinius įgūdžius, praplėsti supratimą apie konkrečios šalies ekonomiką, socialinę sistemą bei kultūrą.

Praktikos laikotarpis – nuo 2 iki 4 mėnesių su galimybe prasitęsti praktiką be stipendijos. Per vieną mėnesį praktika turi trukti ne mažiau kaip 120 val. ir ne daugiau kaip 160 valandų. 40 darbo valandų – 1,5 ECTS kredito.

Svarbu! Praktika negali prasidėti / baigtis savaitgaliais ar švenčių dienomis.

Erasmus+ praktikų konkursai Vytauto Didžiojo universitete organizuojami kiekvieną mėnesį. Paramą gali gauti tik gerai besimokantys ir akademinių skolų neturintys studentai.

Studentai norintys dalyvauti „Erasmus+” studentų praktikos programoje privalo:

  • Susirasti praktikos vietą ir gauti oficialų patvirtinimą apie priėmimą į praktiką (patvirtinimo forma);
  • Konkurso metu užpildyti elektroninę paraišką (Outgoing-Application for „Erasmus” Student Traineeship), kurią rasite čia (Anketą rasite portale pasirinkę anglų kalbą ir nuspaudę „New Application”);
  • Laukti atrankos rezultatų dėl praktikos patvirtinimo stipendijos skyrimo;
  • Suderinti, pasirašyti visus praktikos dokumentus ir įsigyti draudimą;
  • Pasisemti neįkainojamų patirčių atliekant praktiką užsienyje.

Plačiau apie Erasmus+ praktiką.

Praktika su VDU Mobilumo stipendija

VDU remiama programa studentų praktikai įmonėje ar organizacijoje užsienio šalyje, kuri nepriklauso Europos Sąjungai (ES) ir Europos ekonominei erdvei (EEE). Ši tarptautinė praktika suteikia studentams galimybes prisitaikyti prie darbo rinkos reikalavimų, sustiprinti profesinius įgūdžius, susipažinti ir išplėsti supratimą apie pasirinktos šalies ekonomiką, socialinę sistemą bei kultūrą. Studentai gali išvykti 1-3 mėnesių praktikai jų pasirinktose organizacijose.

Bendroji informacija

  1. Praktikos trukmė nuo 1 iki 3 mėn.
  2. Programoje gali dalyvauti dieninių, nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai, kurie praktiką atlikti planuoja esamoje studijų pakopoje (kurioje dabar mokosi ir kurioje studijuodami planuoja vykti į praktiką)
  3. Paraiškos studentų praktikai priimamos du kartus per metus (rugsėjo ir balandžio mėn.).
  4. Praktiką galima atlikti visame pasaulyje išskyrus ES ir EEE šalis.
  5. Praktika turėtų baigtis ne vėliau kaip iki einamųjų mokslo metų rugpjūčio 31 d.
  6. Praktikos vietą studentai privalo susirasti savarankiškai, o praktikos ir jos veiklų profilis turi atitikti jūsų studijų programą.

Atranka yra vykdoma dviem etapais:

I etapas: iki paskelbto termino pildoma el. atrankos anketa ir prisegamas pasirašytas įmonės / organizacijos patvirtinimas.
II etapas: atrankos komisija organizuoja atrankos posėdį. Jei po atrankos posėdžio dar kyla klausimų dėl konkrečių kandidatų paraiškų, tie kandidatai el. paštu kviečiami į motyvacinį pokalbį su praktikos atrankos komisija. Atrinkti studentai apie rezultatus informuojami el. paštu.

Pirmenybė atrankoje suteikiama:

  • Studentams, kurių studijų programoje yra numatyta praktika;
  • Studentams, kurie pirmą kartą dalyvauja konkurse.

Atrankos kriterijai:

  • Praktikos atitikimas studijų programai;
  • Organizacijos patvirtinimas apie galimybę atlikti praktiką;
  • Studento motyvacija;
  • Dviejų paskutinių semestrų mokymosi rezultatai (VDU mobilumo stipendijai gauti vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8 balai);
  • Geros užsienio kalbos, kuria bus atliekama praktika, žinios.

Daugiau informacijos apie praktiką su VDU Mobilumo stipendija.

 

Praktika lituanistinėse mokyklose, lituanistikos centruose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje

Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF) ir VDU kiekvienais metais skelbia konkursą studentams (bei būsimiems absolventams) atlikti tarptautinę praktiką lituanistinio švietimo mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir lituanistikos centruose užsienio šalyse. Programa suteikia galimybę išvykti 2 – 6 mėnesių praktikai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintose lituanistinėse organizacijose. Studentai ne tik įgauna profesinių įgūdžių, bet taip pat susipažįsta su lietuvių gyvenimu išeivijoje, prisideda prie lietuviškų tradicijų ir kultūros puoselėjimo.

Daugiau informacijos apie praktiką.