Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip öko?“ 2020

Spalio 12 – 25 dienomis VDU HMF Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra prisidėjo prie rengiamos iniciatyvos Vokiečių kalbos dienos 2020 „Ö kaip öko?“ ir kvietė visų Lietuvos mokyklų 6 – 12 klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Tvarus gyvenimas – apsidairyk 360°“. Džiaugiamės, kad konkurso dalyvių darbai sulaukė net 336 balsų!

Sveikiname konkurso nugalėtojus!

Dainą Poškutę, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos 8 klasės mokinę („Ich kann es wieder und wieder tragen“);

Daugvydą Staniūną, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos 10 klasės mokinį („Ich schütze die Natur – beschütze dich auch“);

Specialų konkurso organizatorių prizą laimėjo Radvilas Rumšas, Aidas Zenkovas ir Ula Jonaitytė, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos 10 klasės mokiniai  („Man soll nur ausschalten…“).

Konkurso dalyviai:

VILNIAUS BALSIŲ PROGIMNAZIJA

• 8d klasės mokinės Aurėja Staškevičiūtė ir Adriana Solodskytė

• 8d klasės mokinės Grita Vanagaitė ir Emilija Adomavičiūtė

„Nachhaltiges Leben – schau dich um 360°“

KRAKIŲ MIKALOJAUS KATKAUS GIMNAZIJA

• 8 klasės mokinė Daina Poškutė

„Ich kann es wieder und wieder tragen“

PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA

• 9a klasės mokinės Deimantė Šabūnaitė ir Gerda Gegužytė

„Eco-Projekt“

KAUNO STEPONO DARIAUS IR STASIO GIRĖNO GIMNAZIJA

• 9b klasės mokinė Auksė Butkutė

„Kaip prisidėti prie Žemės ir gamtos saugojimo“

• 9b klasės mokiniai Julius Zakarka ir Vilius Zakarevičius

„Kaip mes galėtume prisidėti prie Žemės išsaugojimo“

• 9b klasės mokinė Angelina Sanikova

„Tvarus gyvenimas/ Nachhaltiges leben“

• 10 klasės mokiniai Radvilas Rumšas, Aidas Zenkovas ir Ula Jonaitytė

„Man soll nur ausschalten…“

Wir haben festgestellt, dass die Schullehrer oft vergessen, Elektrogeräte, die unnötig Energie verbrauchen, auszuschalten. Der Strom wird leider nicht immer ökologisch erzeugt. Deswegen haben wir unseren Lehrer eine Nachricht gelassen.

• 10b klasės mokiniai Dovydas A., Austė K., Jūra S. ir Samanta S.

„Ekologija / Ökologie“

• Vėja Petrutytė, Aurėja Karvelytė, Miglė Aidukaitė, Simas Narkauskas

„Kaip gyventi ekologiškai?/Wie man ökologisch leben?“

• 10b klasės mokiniai Simas Akucevičius, Laurynas Juodžiukynas, Kristijonas Ambrazevičius ir Vilius Leibenka

„Ökologie“

PILVIŠKIŲ „SANTAKOS“ GIMNAZIJA

• 10a klasės mokinė Vanesa Bendaravičiūtė

„Mode“
Mode ist nur von kurzer Dauer, darum werden die meisten Kleidungsstücke, die früher in Mode waren, nicht mehr getragen und weggeworfen.  Um Umweltverschmutzung zu vermeiden, können sie neues Leben erhalten!  Machen Sie aus veralteten Kleidern ein anderes Outfit.

GESICHTSMASKE
Einwegmaske kann durch wiederverwendbaren Stoff ersetzt werden.  Durch die Verwendung einer Stoffmaske verschmutzen wir die Natur weniger, weil die Einwegmasken nicht immer ordnungsgemäß entsorgt werden. Die wiederverwendbare Gesichtsmaske kann gewaschen, desinfiziert und wiederverwendet werden.

• 10b klasės mokinė Evelina Pažereckaitė

„Mein ökologisches Dorf“

Um die Natur grüner zu machen, fahren wir Fahrrad, kompostieren, sortieren Abfälle und verwenden Regenwasser zur Bewässerung von Pflanzen.

PANEVĖŽIO JUOZO MILTINIO GIMNAZIJA

• 10 klasės mokinys Daugvydas Staniūnas

„Ich schütze die Natur – beschütze dich auch“

Žėmė – žėmė yra vienintelė planeta Saulės sistemoje, turinti tokio sąlyginio dydžio palydovą – Mėnulį. Tai vienintelė žinoma planeta, kurioje egzistuoja gyvybė. Mes, šiuolaikiniai žmonės, turime suprasti ką mums reiškia mūsų gamta, žemė bei gyvybė. Šiukšlės teršia mūsų aplinką, todėl turime kiekvienas apgalvoti ką mums reiškia tėvai, seneliai bei draugai, nes mūsų ateities karta turi gyventi geriau, nei mes. AŠ SAUGAU GAMTĄ – SAUGOK IR TU 🙂