Studentų klubai

JAPONISTIKOS KLUBAS „HASHI“

hashi-logoJaponistikos klubo „Hashi“ ištakos siekia 1998 m. Vis dėlto oficialus tuomečio Kauno japonistikos klubo gimtadienis – 2000 m. rugsėjo 5 d. Susikūrimo priežastis buvo japonų kalbą besimokančių studentų noras kuo daugiau sužinoti apie Tekančios Saulės šalį, jos papročius, tradicijas ir kultūrą.

Iki 2005 m. klubas organizavo renginius, visų pirma skirtus japonistikos klubo nariams: buvo mokomasi japoniškos kulinarijos paslapčių, gilinamasi į Dzen filosofiją, švenčiamos tradicinės japonų šventės, tobulinami subtilaus ikebanų komponavimo meno įgūdžiai, krikštijami „fuksai“ ir netgi šokama „tikrose“ japoniškose vestuvėse!

2005-uosius galima laikyti klubo atgimimo metais, kai grupelė bendraminčių nusprendė pristatyti klubo veiklą platesniam visuomenės ratui.

Klubas „Hashi“ yra visuomeninė ne pelno siekianti organizacija, visada atvira naujiems nariams ir idėjoms. Prie jos prisijungti esi kviečiamas ir Tu!

KINŲ KALBOS IR KULTŪROS KLUBAS „WU WEI“

2013 metų balandžio 13 dieną kinų kalbos studentų iniciatyva buvo sukurtas kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu Wei“.

„Wu Wei“ klubo veikla – labai įvairi. Paskaitų metu žmonės supažindinami tiek su senąja Kinijos kultūra bei istorija, tiek su naująja populiariąja kultūra. Paskaitos paprastai vyksta įvairiais formatais – tai žaidimai, filmų peržiūros, kviestinių svečių pranešimai. Šiuo metu Lietuvoje Kinija vis dar suvokiama kaip komunistinė šalis ir pigios masinės produkcijos gamintoja, dėl to viena iš „Wu Wei” klubo misijų – parodyti, kad ši šalis turi pasiūlyti ir gerokai daugiau.

Kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu Wei” savo paskaitas organizuoja kas antrą trečiadienį dėl to informaciją apie būsimus rneginius geriausia pasiekti sekant jų oficialų Facebook puslapį „Kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu Wei”.

KORĖJOS KULTŪROS KLUBAS „HALLYU“

Terminas „Hallyu” (kor. 한류; Korėjos banga) pradėtas vartoti nuo 1999-ųjų norint apibūdinti sparčiai populiarėjančios Korėjos pop kultūros fenomeną. Ši banga greit pasklido po visą pasaulį, o 2000-2005m. pasiekė ir Lietuvą. Taigi, Hallyu mylėtojai nusprendė įkurti pirmąjį Lietuvoje Korėjos kultūros klubą, kurio dėka galėtų suteikti progą žmonėms geriau pažinti šią šalį bei suburti žmones su panašiais interesais.

„Hallyu” klubas, priklausantis VDU Azijos studijų centrui, veiklą pradėjo jau 2010 m. vasario 17 d., tapdamas pirmuoju ir jau ilgiausiai veikiančiu Korėjos kultūros klubu Lietuvoje. 2019 m. vasario 27 d. „Hallyu” organizacijos steigimas buvo patvirtintas oficialiai. Mokslo metų laikotarpiu kulbas 2-3 kartus per mėnesį organizuoja renginius per kuriuos suteikia progą pažinti Korėjos šiuolaikinę bei senąją kultūrą, visuomenę, menus, istoriją, tradicijas, kinematografiją, kalbą, naujausias tendencijas, taip pat rengia filmų peržiūras, protmūšius, aktyvius užsiėmimus ir tradicinių rankdarbių pamokėles. Renginiai vyksta ketvirtadienių vakarais, yra nemokami ir visuomet atviri visiems norintiems artimiau susipažinti su „Ryto ramumos” šalimi. „Hallyu” bendradarbiauja su kitais VDU Azijos studijų centro klubais ir yra aktyviai įsitraukęs į VDU Azijos savaitės renginių organizavimą.

LEONARDO DA VINCI ITALŲ KALBOS IR KULTŪROS KLUBAS

Italu klubo logotipasAr žinote, kad Italija – ne tik picų ir makaronų tėvynė? Taip, taip! Jei norite sužinoti, kaip kuriami ir laužomi stereotipai bei mitai, kviečiame prisijungti prie Leonardo da Vinci italų kalbos ir kultūros klubo. Tai – organizacija, vienijanti italų kalbos studentus ir visus VDU bendruomenės narius (ir ne tik juos!), kuriems įdomi italų kalba, kultūra, papročiai bei tradicijos.

Klubo veiklos labai įvairios ir įdomios: italų kalbos pamokėlės pradedantiesiems, itališkų patiekalų gamyba, įvairūs renginiai, skirti kuo geriau susipažinti su šia šalimi (svarbių Italijai datų minėjimas, filmų vakarai, literatūros skaitymas). Taip atsiranda galimybė pabendrauti su italais studentais bei dėstytojais, praplėsti savo akiratį ir kuo daugiau sužinoti apie šį Pietų Europos perlą.

PRANCŪZŲ KULTŪROS KLUBAS

Prancuzu klubo logotipasPrancūzų kultūros klubas vienija prancūzų kultūra (kalba, istorija, filmais, muzika, tradicijomis, literatūra) besidominčius studentus. Jis įkurtas 2013 m. birželį. Į susitikimus, vykstančius kartą per dvi savaites, kviečiami dalyvauti ne tik oficialūs klubo nariai, bet ir visi besidomintys. Per susitikimus rengiami pristatymai, kviečiami lektoriai, svečiai iš užsienio, žiūrimi ir analizuojami filmai, lavinami kalbos įgūdžiai, diskutuojama, žaidžiami ugdomieji žaidimai. Klubo nariams siūlomi ir neoficialūs susitikimai su frankofoniškų šalių studentais, atvykusiais pagal mainų programas. Tai puiki proga prasmingai leisti laiką plečiant žinias apie prancūzų kultūrą.

Per kai kuriuos renginius kalbama tik prancūziškai, tačiau šios kalbos nemokantiems visada pasiruošę padėti klubo nariai. Tai gera galimybė lavinti kalbos žinias ir susipažinti su svetima, tačiau labai patrauklia kultūra.
Organizacijos puslapyje Facebook socialiniame tinkle dalijamasi nuorodomis į puslapius, skirtus savarankiškai mokytis kalbos ir plėsti kultūros žinias. Klubo nariai dalijasi įdomybėmis, nuotraukomis, aktualijomis ar naujais prancūzų kalbos žodžiais.

VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETO ISTORIKŲ DRAUGIJA

LOGO 2 Istorikų draugijos tikslas – įvairiais būdais skatinti domėjimąsi Lietuvos bei pasaulio istorija ir didinti studentų istorinį sąmoningumą. Veiklos formos: viešų paskaitų organizavimas, diskusijos neformalioje erdvėje, filmų peržiūros. Svarbus draugijos akcentas yra pilietiškumo ugdymas, skatinimas, kad istorikai aktyviai įsijungtų į visuomeninį gyvenimą, o visuomenė daugiau domėtųsi tiek savo tėvynės, tiek viso pasaulio istorija.

Draugija organizuoja kasmetes studentų istorijos konferencijas. Taip pat rengia keliones įdomioms ir svarbioms vietoms pažinti. Šios draugijos nariai 2015 m. lankėsi Baltarusijoje, 2014 m. vyko į Taliną, 2013 m. – į Gdanską, 2012 m. – į Daugpilį, 2011 m. – į Varšuvą. Susidomėjimo sulaukė ir ekskursijos Lietuvoje, pavyzdžiui, išvykos į Lietuvos banką arba IX forto muziejų. Taip pat draugijos nariai individualiai prisideda prie projektų ir idėjų įgyvendinimo, dalyvauja svarbių Lietuvos istorijos datų atminimo renginiuose.