Nuo Sanskrito iki melagienų: pasaulis per lietuvių kalbos prizmę

Vytauto Didžiojo universitetas visus lietuvių kalba besidominčius ir ją norinčius išmokti studentus spalio 7 d., 15:00 – 16:30 val. kviečia į viešąją nuotolinę paskaitą anglų kalba „Nuo Sanskrito iki melagienų: pasaulis per lietuvių kalbos prizmę“. Ši paskaita yra Lietuvių diasporai skirto renginių ciklo dalis.

Mokydamiesi naujas (ar prisimindami primirštas) kalbas, mes ne tik išmokstame pasisveikinti ir pasiklausti krypties – mes atrandame visą kalboje užkoduotą prasminį ir kultūrinį pasaulį – nuo gramatinių konstrukcijų iki žodžių, kurie niekur kitur neegzistuoja ir nereiškia to paties kaip tam tikros kalbos vartotojams.

Šios paskaitos metu sužinosime, kokie paradoksai slypi lietuvių kalboje – vienoje archajiškiausių išlikusių indoeuropiečių kalbų, kuri XXI a. turi suspėti koja kojon su į priekį sparčiai žengiančiu (ir važiuojančiu) pasauliu. Norintys užmegzti, atnaujinti ar atgaivinti savo pažintį su lietuvių kalba ir kultūra, sužinos kaip tai galima padaryti neformalių Lietuvių kalbos ir kultūros studijų metu – besimokant programoje, skirtoje užsieniečiams ir lietuvių diasporai.

Registracija

Visa Lietuvių diasporai skirto renginių ciklo programa.