Įkurta Sugiharos grupė Kauno-Japonijos ryšių plėtrai

Balandžio 25 d. buvo įkurta Sugiharos grupė Kauno-Japonijos ryšių plėtrai, kuri bus patvirtinta Kauno mero potvarkiu. Ši grupė suburia įvairias Kauno organizacijas bei aktyvius kauniečius, prisidedančius prie Japonijos ir Kauno santykių plėtojimo.

„Kaunas yra miestas, kuris turi ne tik puikų įdirbį su Japonija Lietuvoje, bet ir labai glaudžius simbolinius ryšius. Su Kaunu yra siejamas japonų diplomatas Č. Sugihara, čia 1862 m. pirmą kartą apsilankė japonų misija, iš čia M. Šalčius išvyko motociklu į Japoniją. Dabar tai yra miestas patrauklus japonų turistams, tapęs vienu didžiausių japonistikos židinių trijose Baltijos valstybėse ir vystantis aktyvius kultūrinius ryšius su Japonija“,– sakė naujai kuriamos grupės pirmininko pavaduotojas, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Į grupę susibūrė atstovai iš įvairių organizacijų, atstovaujančių skirtingas veiklos sritis. Grupės pirmininku paskirtas Kauno mero pavaduotojas S. Kairys, o tarp narių yra LR Seimo narys dr. Arūnas Gelūnas, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos pirmininkas A. Garbaravičius, turizmo (Kaunas IN, viešbučių, restoranų, kelionių firmų), verslo (salono „Jaukūs namai“ vadovė A. Kavaliauskaitė, „Hitachi“ atstovas A. Geležauskas), kultūros institucijų (M.K. Čiurlionio muziejaus direktorius O. Daugelis, Šokio teatro „Aura“ vadovė B. Letukaitė, choro „Varpelis“ vadovas K. Plančiūnas), švietimo institucijų atstovai ir kt.