Tarptautinis Dantės Aligjerio „Dieviškosios komedijos“ deklamavimo konkursas

Vytauto Didžiojo universiteto Italistikos ir romanų kalbų bakalauro studijų programos bendruomenė kviečia progimnazijų ir gimnazijų mokinius į tarptautinį Dantės Aligjerio „Dieviškosios komedijos“ deklamavimo konkursą italų, lietuvių ir kitomis pasaulio kalbomis.

Dieviškoji komedija (it. Divina Commedia) – literatūros klasikos kūrinys, dėl savo skambumo ir poeto-klajūno eiliuota forma meistriškai perteiktų jausmų, laikomas vienu iš labiausiai tinkančių deklamuoti ir garsiai skaityti. Tik įdomu, kas nutinka išvertus Komediją į kitą kalbą? Ar įmanoma vertimuose išsaugoti originalo skambesį? Kaip perteikti kitomis kalbomis tai, ką aliteracijos, asonansai ir dantiškosios tercinos sukelia itališkai originalą skaitančiam italui? Deklamavimo konkursas suteiks puikią progą susimąstyti apie Dieviškosios komedijos skambesį ir prasmę, ir atskleisti savo kalbinius ir retorinius gebėjimus.

Kaip ir kada?

Kviečiame konkurso dalyvius sukurti vaizdo įrašą ir jame įrašyti deklamuojamas tris pasirinktas Dieviškosios komedijos tercinas. Konkurse gali dalyvauti 13 – 18 metų amžiaus Lietuvos ir užsienio šalių progimnazijų ir gimnazijų moksleiviai. Įrašą prašome įkelti į socialinius tinklus arba vaizdo medžiagos bendro naudojimo platformas pridėjus grotažymes #VDUITALISTIKA arba į Facebooką @VDU Italistika ir romanų kalbos bakalauro studijų programa. Pasirinkta ištrauka gali būti skaitoma gimtąja, originalo italų kalba arba bet kuria kita užsienio kalba. Prieš deklamuojant reikia trumpai (iki 1 minutės) paaiškinti, kas lėmė ištraukos pasirinkimą. Gal teksto ištrauka pasirinkta dėl skambesio? O gal dėl eiliavimo sklandumo ar emocinio poveikio? O gal pasirinkta ištrauka itin gerai atspindi Dantės kūrinio poetiką?

Taisyklės, kurių reikėtų laikytis filmuojant vaizdo įrašą:

1) deklamuojant turi matytis visas konkurso dalyvio veidas;
2) pradžioje reikia prisistatyti ištrauką ta kalba, kuria deklamuojama (pristatymo metu prašome pasakyti savo vardą, šalį, kalbą, kuria bus deklamuojamas Dantės kūrinys, dalį (kantiką) ir giesmę, kurios ištrauka deklamuojama);
3) prieš pradedant deklamuoti prašome trumpai paaiškinti, kas lėmė ištraukos pasirinkimą;
4) kviečiame registruotis konkurse ir įkelti įrašo nuorodą iki lapkričio mėn. 15 d., 17.00 val.

REGISTRACIJA

Apdovanojimas

Penki konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Italistikos ir romanų kalbų bakalauro studijų programos bičiulių ir socialinių partnerių įsteigtomis dovanomis. Dalyvių pažymėjimai bus įteikti visiems konkurse dalyvusiems moksleiviams ir mokykloms. Konkurso dalyvių deklamavimo ir sceninės raiškos įgūdžius vertins komisija, sudaryta iš Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojų, studentų ir socialinių partnerių. Apdovanojimo ceremonija vyks nuotoliniu būdu 2021 m. lapkričio mėn. 24 d. 17.00 val.