Vyks filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūros

Spalio 18-19 dienomis vyks VDU Azijos studijų centro sukurto dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūros. Kino juosta bus rodoma net trijuose skirtinguose miestuose: Druskininkuose,  Stepono Kairio gimtuosiuose Kurkliuose ir Anykščiuose.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes, kurios prieš Antrąjį pasaulinį karą tapo tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Galiausiai, ketvirtoji filme aptariama asmenybė – diplomatas Čiunė Sugihara, kuris 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

Dokumentinis filmas Lietuvos visuomenei pirmą kartą buvo pristatytas balandžio 26 d. Kūrėjų komandai priklauso VDU darbuotojai dr. Aurelijus Zykas, dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filme pasisako 20 Japonijos ir Lietuvos visuomenės veikėjų, pristatančių istorijas iš skirtingų perspektyvų. Kadangi skamba japonų bei lietuvių kalbos ir naudojami subtitrai, filmas yra dvikalbis: jis vienodai gerai suprantamas abiems tautoms.

Filmo rėmėjai ir partneriai yra Tošibos tarptautinis fondas (TIFO), „Global Japan Office“ Kaune, „ProConf“ ir Kauno miesto savivaldybė. Kita filmo peržiūra Japonijoje yra planuojama Tokijuje lapkričio viduryje.

Peržiūrų tvarkaraštis:

Spalio 18 d. 18:00 val. Druskininkų kultūros centre (Vilniaus al. 24, Druskininkai);

Spalio 19 d. 13:00 val.  Kurklių Stepono Kairio pagrindinėje mokykloje (Šviesos g. 2, Kurkliai);

Spalio 19 d. 16:00 val. Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36, Anykščiai).

Filmo anonsas

Daugiau informacijos:
  • Aurelijus Zykas
  • Adresas VDU Azijos studijų centras, V. Putvinskio g. 23-418 Kaunas
  • Telefonas (8 37) 331 323
  • El. paštas aurelijus.zykas@vdu.lt