VDU tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams ir kviečia visus prisidėti

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), tęsdamas iniciatyvą, skirtą palaikyti Rytų partnerystės šalims, tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams. 2020 metais VDU įkurtas paramos fondas, skirtas studentams, nukentėjusiems nuo valdžios represijų Baltarusijoje, nuo šiol rems ir studentus, kurie nukentėjo dėl karinių veiksmų Ukrainoje. Universitetas taip pat yra pasiruošęs priimti nuo karo bėgančius studentus ir dėstytojus iš Ukrainos ir, kaip ir kitos aukštosios mokyklos Lietuvoje, nutraukia ryšius su Rusijos ir Baltarusijos aukštojo mokslo institucijomis.

Prie paramos fondo ukrainiečiams gali prisidėti visi norintieji – verslo, visuomenės atstovai, individualūs asmenys. Parama skiriama atvykusių ir VDU studijuojančių Ukrainos studentų stipendijoms, kurios padengia jų studijų, apgyvendinimo ir įsikūrimo išlaidas. Prireikus, šios lėšos gali būti skirtos ir studentų pragyvenimo reikmėms.

„Negalime likti nuošalyje, kai visai šalia mūsų vyksta karo baisumai. Visus, kurie neabejingi žmonių skausmui ir puoselėja demokratines, humanistines vertybes, prašome prisijungti prie šio fondo ir prisidėti prie paramos. Karo ir politinės situacijos paveiktiems žmonėms mūsų visų pagalba dabar yra labai svarbi ir reikalinga. Paaukoti pinigai pasieks tuos akademinės bendruomenės narius Ukrainoje ar atvykstančius studentus, kuriems jų labiausiai reikia. Siunčiame stiprų palaikymą partnerinių universitetų Ukrainoje bendruomenėms“, – sakė VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Universitetas, reikšdamas palaikymą Ukrainos valstybei bei žmonėms ir reaguodamas į pastarųjų dienų įvykius, taip pat yra pasiruošęs priimti iki 400 nuo karo besitraukiančių studentų ir iki 50 dėstytojų ar tyrėjų. Prie paramos Ukrainos piliečiams įvairiais būdais prisideda ir VDU absolventai.

Šiuo metu VDU studijuoja 87 Ukrainos piliečiai. Ukraina yra svarbus VDU partneris: pagal „Erasmus+“ mainų programą  bendradarbiaujama su dešimčia Ukrainos universitetų, dar su 30 aukštųjų mokyklų universitetas yra pasirašęs dvišales sutartis.

Siekdamas prisidėti prie demokratijos stiprinimo, Vytauto Didžiojo universitetas dar nuo 2013 metų skiria ypatingą dėmesį studentams iš Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos. Jiems yra skiriamos stipendijos, kurias kasmet gauna 20–40 studentų.

Kviečiame fizinius ir juridinius asmenis prisidėti prie fondo veiklos skiriant paramą. Rėmėjai studentams iš Ukrainos gali suteikti finansinę paramą ar ją skirti savo teikiamomis prekėmis ar paslaugomis, taip pat sudaryti sąlygas atlikti apmokamą praktiką jų įmonėse ar organizacijose – taip užtikrinant šių studentų galimybes savarankiškam gyvenimui studijų Lietuvoje metu.

Lėšas šiam projektui galima pervesti į specialią AB SEB banko sąskaitą:

LT41 7044 0600 0284 8638

Gavėjas: Vytauto Didžiojo universitetas

Mokėjimo paskirtis: Parama Ukrainos studentams.