VDU – susitikimas su vokiečių rašytoju Hansu Ulrichu Treicheliu

Vasario 22 d., penktadienį, 11.15 val., VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 101 aud.) vyks susitikimas su garsiu vokiečių rašytoju Hansu Ulrichu Treicheliu. Renginio metu bus pristatytas neseniai į lietuvių kalbą išverstas, pasaulinio pripažinimo sulaukęs romanas „Pražuvėlis“ („Der Verschollene“, vertė Kristina Sprindžiūnaitė).

Hansas Ulrichas Treichelis yra literatūros profesorius, vokiečių literatūros instituto Leipcige vadovas. Savo karjerą pradėjo kaip poetas, tačiau didžiausio pripažinimo sulaukė 1998 metais parašęs romaną „Pražuvėlis“. Tai autobiografinis romanas apie tai, ką paties rašytojo šeima išgyveno Antrojo pasaulinio karo pabaigoje. Pagal romaną „Pražuvėlis“ Vokietijoje yra sukurtas filmas. 2005 metais autorius gavo Hermano Hessės premiją. Rašytojo kūriniai išversti į daugiau nei 28 pasaulio kalbas.

Romane „Pražuvėlis“ pasakojama apie tai, kaip paprasta vokiečių šeima 1945 metais bėga nuo į šalį besiveržiančios rusų armijos. Chaose dingsta jų vyresnysis sūnus Arnoldas. Po karo šeima bando pradėti naują gyvenimą, tačiau juos visus tarsi praeities vaiduoklis persekioja sūnaus netektis. Tėvai mėgina rasti dingusį sūnų, tačiau šios paieškos tampa sunkiu išgyvenimu istorijos pasakotojui – Arnoldo jaunesniajam broliui. Staiga jis supranta, kad būtent tas dingęs brolis jų šeimoje visada buvo pagrindinis veikėjas, o jis pats nuolat turėjo gyventi su keistu, nepelnytu gėdos ir kaltės jausmu. Jis nesupranta, kodėl tėvai nesiliovė ieškoję Arnoldo ir kodėl jiems nepakanka mylėti jį…

Renginio kalba – vokiečių. Rašytoją kalbins dr. Lina Užukauskaitė.

Susitikimą remia Gėtės institutas (Goethe-Institut Vilnius).