VDU steigiamas Karaliaus Sedžiongo institutas

Gegužės pabaigoje buvo oficialiai patvirtintas sprendimas Vytauto Didžiojo universitete įkurti Karaliaus Sedžiongo institutą (King Sejong Institute, KSI), kuris prisidės prie korėjiečių kalbos ir kultūros sklaidos Lietuvoje.

Tikimasi, kad instituto steigimas sustiprins jau daugiau nei prieš dešimtmetį VDU pradėtas ir pastaraisiais metais itin didelio dėmesio sulaukiančias Korėjos studijas. Instituto steigėjai taip pat sieks, kad KSI suteiktų papildomą vertę ne tik jau ne vienerius metus vykdomoms Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų ir Rytų Azijos regiono studijų programoms, bet ir visam Kauno miestui bei regionui.

Pasiruošimai KSI steigimui vyko daugiau nei pusę metų ir pareikalavo ne tik Azijos studijų centro, bet ir Humanitarinių mokslų fakulteto įsitraukimo. Iniciatorių branduolį sudarė ASC vyr. koordinatorius dr. Linas Didvalis, vadovas dr. Aurelijus Zykas, vizituojanti Korėjos fondo dėstytoja dr. Yuree Kim, korėjiečių kalbos dėstytojos Erika Griučkaitytė ir Eglė Petrauskaitė.

Organizatorių užsidegimą stiprinti Korėjos studijas Kaune pastebėjo ir balandžio viduryje VDU apsilankę KSI Fondo atstovai, kurie buvo atvykę įvertinti paraiškas pateikusių institucijų. Visų aktyvus indėlis lėmė, kad tarp 56 šiais metais pateiktų paraiškų iš viso pasaulio, VDU Azijos studijų centras buvo vienas iš 16 sėkmingai praėjusių visus etapus.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad pavyko suburti gerą komandą, be kurios nebūtų pavykę pasiekti tokio rezultato. Tikiu, kad Korėjos studijos turi tikrai didelį potencialą, kurį galėsime atskleisti KSI dėka“, – teigia ASC Korėjos sritį koordinuojantis dr. Linas Didvalis.

Po vasaros metu vyksiančių galutinių pasiruošimų, Karaliaus Sedžiongo institutas atvers duris ir jau nuo šio rudens semestro pakvies į veiklas visus besidominčius Korėja. Planuojama, kad KSI pasiūlys visuomenei atvirus vakarinius korėjiečių kalbos kursus, paskaitas ir užsiėmimus apie kultūrą bei daugelį kitų Lietuvą ir Korėją suartinančių renginių. Instituto veikla taip pat leis į VDU pakviesti vizituojančius kalbos ir kultūros dėstytojus iš Pietų Korėjos, sukurs sąlygas savo žinias praktikoje pritaikyti gabiausiems korėjistikos studentams.

2007 m. VDU surengti pirmieji Lietuvoje korėjiečių kalbos kursai žymėjo itin sėkmingą Korėjos studijų pradžią, leidusią suprasti, kad susidomėjimas šia sritimi yra tikrai didelis. Nuo to laiko su Korėja susiję kursai buvo integruoti į studijų programas, surengtos mokslinės konferencijos, vasaros mokyklos, išleisti leidiniai, suburta Korėjos specialistų bendruomenė. Šiuo metu VDU yra vienintelis universitetas Lietuvoje, siūlantis korėjistikos specialybę (kaip Rytų Azijos studijų programos dalį).

„Korėjistikos plėtra per dešimtmetį įgauna vis didesnį pagreitį, todėl džiaugiamės, kad KSI leis VDU ir toliau išlaikyti lyderio pozicijas Korėjos studijose ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse“, – teigia Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Karaliaus Sedžiongo institutų tinklo kūrimas yra 2005 m. pradėta valstybinė Pietų Korėjos iniciatyva, kuria siekiama steigti korėjiečių kalbos ir kultūros židinius, suteikiančius galimybes bet kuriam susidomėjusiam žmogui iš arčiau pažinti Korėją. Karaliaus Sedžiongo institutai veikia 174 miestuose 57 šalyse. Kauno KSI taps antruoju Lietuvoje ir ketvirtuoju Baltijos šalyse.