VDU Skandinavijos dienos – nuo verslo iki kultūros

Gegužės 16-18 dienomis pirmą kartą Kaune vyko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamos Skandinavijos dienos. „VDU Skandinavijos dienų idėja kilo dėl šiemet VDU Humanitarinių mokslų fakultete (HMF) nuo rudens pradedamos vykdyti naujos bakalauro studijų programos – Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos, kurioje studentai ne tik mokysis skandinavų kalbų (norvegų, švedų, danų arba suomių), bet taip pat susipažins su Skandinavijos šalių istorija, politine ir socialine sistema, ekonomika bei kultūra“, – renginio idėją pristato VDU HMF dekanė doc. dr. Rūta Eidukevičienė.

VDU Skandinavijos dienų metu vyko verslo ir universiteto atstovams skirtas verslo forumas, kuriuo siekiama įtvirtinti strateginę partnerystę tarp universiteto ir Šiaurės šalių verslo įmonių bei kitų institucijų, taip nustatant verslo įmonių poreikius ir universiteto potencialą, ugdant specialistus su Skandinavija susijusiai rinkai. Jame dalyvavo ir H.E. Cecilia Ruthström-Ruin – Švedijos ambasadorė Lietuvoje ir Suomijos Respublikos ambasados Lietuvoje pirmoji sekretorė Maria Ågren. Šių Šiaurės šalių ambasadų Lietuvoje atstovių apsilankymas – galimybė Vytauto Didžiojo universitetui ir Kaunui užmegzti bendradarbiavimo ryšius.

Gegužės 17-ąją, VDU studentai ir Kauno moksleiviai šventine eisena minėjo Norvegijos nacionalinę Konstitucijos dieną. Šiaurės šalims skirtoje savaitėje įvairių renginių ir paskaitų metu VDU  moksleivius ir Kauno bendruomenę pažindino su Skandinavijos regiono kultūra.

VDU Humanitarinių mokslų fakultete buvo atidaryta švedų detektyvams skirta paroda, vyko diskusijos apie skandinavų literatūrą ir kiną bei vyko filmų peržiūros su režisieriais Jonu Ohmanu ir Erik Sohlström.

Akimirkos iš renginio (nuotr. Jono Petronio).