VDU rektoriaus laiškas bendruomenei

Brangi bendruomene,

Noriu Jums visiems dar kartą padėkoti už neįkainojamą indėlį dirbant sudėtingu laikotarpiu, kurį išprovokavo COVID-19. Užtikrinti studijų ir mokslų kokybę naujos realybės sąlygomis bei puoselėti bendruomenę virtualiai buvo daug mūsų visų pastangų reikalaujantis iššūkis. Ateinanti akademinių metų pradžia nebus tokia, kaip iki šiol, todėl ir vėl reikės mūsų visų susitelkimo, kad jie būtų sėkmingi.

Bendruomenės narių sveikata yra vienas svarbiausių mūsų prioritetų, todėl šį rudens semestrą studijas organizuosime tiek nuotoliniu būdu, tiek auditorijose. Priimami šie pakeitimai: visų A grupės dalykų paskaitos ir paskaitos, kuriose studijuoja 100 ir daugiau studentų, vyks nuotoliniu būdu. Visi kiti užsiėmimai vyks universiteto erdvėse, laikantis saugumo rekomendacijų. Akademinis ir neakademinis personalas dirbs universiteto patalpose, kol LR Vyriausybės nebus nuspręsta kitaip.

Primename, kad uždarose erdvėse renginiai turi būti organizuojami laikantis grupių izoliavimo principo, o atvirose erdvėse tarp dalyvių turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 1 metro atstumas. Jei leidžia oro sąlygos, planuokite renginius atvirose universiteto erdvėse: VDU Botanikos sode, fakultetų kiemeliuose, Žemės ūkio akademijos teritorijoje ir kt.

Nemaža dalis užsikrėtimo atvejų yra susiję su kelionėmis, todėl venkite arba atidėkite vizitus į šalis, kurios yra įtrauktos į COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą.

Maloniai kviečiu visus būti sąmoningais bei laikytis rekomendacijų, kurios padėtų mums likti sveikais ir sumažintų riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija: laikytis saugaus fizinio atstumo paskaitų bei seminarų metu, sėdėti kas antroje vietoje, dėvėti kaukes, taip pat reguliariai plauti rankas ir, jei jaučiate peršalimo ar kitų užkrečiamų ligų simptomus, likti namuose.

Kaip ir pavasario semestro metu apie pakeitimus, jei tokių bus, Jus ir toliau informuosime specialiame universiteto puslapyje.

Tikiuosi Jus vienaip ar kitaip greitu metu pamatyti.

Būkite sveiki!

Sėkmingų artėjančių mokslo metų linkėdamas,

 VDU rektorius Juozas Augutis