VDU pirmakursiams – įsimintina „Įvadas į studijas VDU 2019“ savaitė

Tradiciškai Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pirmo kurso studentus kviečia į įvadinės savaitės renginius, kurie vyks mokslo metų pradžioje rugpjūčio 26 – rugsėjo 2 dienomis. „Įvadas į studijas VDU 2019“ renginiai – proga susipažinti ne tik su universitetu, jo moksline veikla ir siūlomomis galimybėmis, bet ir su universiteto fakultetų dėstytojais bei, žinoma, su studijų draugais. Įvadinė savaitė – tai lyg naujos kelionės pradžia, kurios metu visi suvokia, kad universitete studijų procesas ir aplinka yra daug svarbiau nei trokštamas galutinis tikslas  –  diplomas.

Visuose „Įvadas į studijas VDU 2019“ renginiuose kviečiami dalyvauti Kaune ir Vilniuje studijuojantys studentai.

Pirmoji diena, rugpjūčio 26-ojiFakultetų diena,

kuri bus skirta susipažinimui. Universitete vyks susitikimai su fakultetų bendruomene:  katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu. Pirmakursiai susipažins su studentais-mentoriais, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, susipažinti su kurso draugais ir fakulteto aplinka, palydėti ir pagelbėti. Popiet vyks diskusija „VDU IDentity“, kurios metu bus galima išgirsti ir paklausti viską, ką turi bei nori žinoti kiekvienas šio universiteto studentas.

Humanitarinių mokslų fakultete susitikimas su pirmakursiais vyks V. Putvinskio g. 23, 103 aud.

Laukiame studentų, pasirinkusių studijuoti šiose bakalauro programose: Anglų filologija, Italistika ir romanų kalbos, Frankofonijos šalių kalba ir kultūra, Istorija, Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos, Lietuvių filologija ir leidyba, Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos, Vokiečių kalba ir komunikacija.

Kalbų ir žinių diena – antroji įvadinės savaitės diena, rugpjūčio 27-oji.

Šią dieną universitete vyks testai stojantiesiems – diagnostinis anglų kalbos testas jo nelaikiusiems bei kompiuterinio raštingumo testas, vėliau – Užsienio kalbų mugė, pristatysianti VDU Užsienio kalbų institute siūlomas kalbų studijas. VDU Karjeros centras ne tik pristatys savo veiklą, bet ir kvies pirmakursius savo karjerą pradėti jau dabar.

Taip pat šią dieną bus pristatoma VDU Medijų laboratorija ir joje vykdoma veikla. Studentai bus kviečiami išbandyti VDU Verslo praktikų centro kūrybines dirbtuves bei susipažinti su Verslumo akademijos gretutinėmis studijomis. Studentų organizacijos ESN VMU komanda kvies į paskaitą apie užsienio studentų gyvenimą Lietuvoje, o VDU Akademinio politologų klubo organizuojamos paskaitos metu bus galima susipažinti su pagrindinių politinių ideologijų sąvokų reikšmėmis, susiformavimo raida ir atlikti politinių ideologijų testą. Dieną užbaigs „Academia Cum Laude“ pristatymas ir vadovo prof. Egidijus Aleksandravičiaus paskaita „Academia cum laude – erdvė, kurioje įgyvendinamos Tavo studijų idėjos“. Paskaitoje-diskusijoje dalyvaus akademijos kuratoriai, esami bei buvę studentai.

Trečioji įvadinės savaitės diena – rugpjūčio 28 d. – Galimybių diena.

Studentai galės sužinoti apie studijas, bendrabučius, stipendijas, įsilieti į VDU klubus ir kolektyvus. O atlikus visas užduotis lauks paskaitų ciklo „Aš, alus ir dėstytojas“ atidarymas kartu su universiteto rektoriumi prof. Juozu Augučiu. Laisvo turinio paskaitų ciklas vyksta visus metus. Tikras VDU studentas turi bent kartą dalyvauti ir pažinti dėstytojus (šį kartą – Universiteto rektorių) kitokioje aplinkoje. Taip pat vakare vyks ir VDU Studentų atstovybės prisistatymas, kur bus galima pabendrauti su jau esamais nariais bei daugiau sužinoti apie organizacijos veiklas ir stovyklą „Subalansuotas fuksas“. Dar vėliau lauks VDU susipažinimo vakarėlis (Naktinis klubas „Taboo“, Pilies g. 12, Kaunas). Tavęs lauks įsimintinas vakaras, skirtas pažinčiai su bendruomene, naujais gyvenimo draugais ir bičiuliais! Durys atidaromos 23 val.

Ketvirtoji įvadinės savaitės diena – rugpjūčio 29 d. – Registracijos diena

yra skirta susidaryti savo unikalų studijų tvarkaraštį ir užsiregistruoti į studijų dalykus. Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys. Visiems nuolatinių studijų pirmakursiams registracija į studijų dalykus yra privaloma. Su savimi svarbu turėti asmens dokumentą. Registracijos eilė sudaroma pagal konkursinį stojimo į VDU balą. Registracijos eilę ir tikslų savo registracijos į dalykus laiką bus galima rasti ivadas.vdu.lt svetainėje rugpjūčio pabaigoje.

Registracijos dieną studentai bus kviečiami atsikvėpti ir aplankyti VDU veikiančias unikalias parodas bei muziejus. Pirmakursiai galės susipažinti su unikaliu projektu – eksperimentine laboratorija „Pelkių mokykla“, praėjusiais metais atstovavusią Lietuvai Venecijos bienalėje. Taip pat vyks ir ekskursijos. Viena jų – Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje, kur pirmakursiai sužinos ne tik Prezidento asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet ir supras ryšį tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos. Kita ekskursija kvies nepraleisti galimybės apsilankyti ilgalaikėje modernioje parodoje „Kuriančiajai diplomatijai 100“, kur pristatoma Lietuvos diplomatijos istorija.

Rugpjūčio 30 d., tradicinę įvadinę savaitę užbaigs Sporto, sveikatingumo ir menų diena.

Jos metu VDU Žemės ūkio akademijos teritorijoje vyks VDU Menų centro kolektyvų pasirodymai ir mugė.

Taip pat prisistatys ir VDU Sporto centro kolektyvai. Studentų lauks VDU sportininkų palaikymo šokėjų bei sportinės aerobikos grupių pasirodymai. Pirmakursiai bus kviečiami susitikti su Kauno krepšinio klubo „Žalgiris“ krepšininkais.

Dieną užbaigs visų bendras piknikas – puiki proga aptarti visą įvadinę savaitę ir kurti ateities planus.

Mokslo metų pradžios šventėje, kuri vyks rugsėjo 2 dieną, pirmadienį. 13 val.

visi kviečiami rinktis prie Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune (Vilniaus g. 33). Čia studentų lauks tradicinė VDU pirmakursių priesaika, VDU rektoriaus sveikinimas ir iškilminga eisena iki Kauno Rotušės aikštės. Po šventinės eisenos, 14 val. Rotušės aikštėje visų lauks šventinis Lino Adomaičio koncertas!

„Įvadas į studijas VDU 2019“ programa

Daugiau informacijos apie universitetą ir Įvado į studijas VDU savaitę rasi ivadas.vdu.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.