VDU – paramos akcijos Ukrainos akademinei bendruomenei

Artėjant Kalėdoms Vytauto Didžiojo universitetas organizuoja akcijas Ukrainos

akademinei bendruomenei paremti

Pagalba Mariupolio valstybiniam universitetui

VDU kviečia prisidėti prie paramos universiteto ilgamečiam partneriui, asocijuotam „Transform4Europe“ aljanso nariui Ukrainos Mariupolio valstybiniam universitetui (MSU).

Paramą galima suteikti per „PayHub“ platformą. 1 euras = 38.8374 grivinų.

Senosios universiteto patalpos, kartu su didžiąja Mariupolio miesto dalimi, dabar sunaikintos – dalis universiteto darbuotojų perkelti į Kijevą, kur jiems yra suteiktos laikinos patalpos. Pasak ryšius su kolegomis iš Mariupolio palaikančios prof. Inetos Dabašinskienės, patalpos Kijeve yra beveik avarinės būklės, jas reikia remontuoti ir atnaujinti, pritaikyti kasdieniam darbui. Bendrabučiui trūksta ne tik baldų, bet ir svarbių buities reikmenų. Vienas svarbiausių dalykų – elektros generatoriai, kurių jau dabar sunku rasti visoje Europoje“. Anot profesorės, kad ir nepavyks surinkti tiek lėšų, kad užtektų pilnai renovuoti patalpas, bet tai bus ženklas, kad mums rūpi, kad apie juos galvojame, kad jie ne vieni.

„Karas Mariupolio valstybinio universiteto žmones sustabdė, bet nesunaikino. Jų ryžtas, tvirtumas bei atsakomybė savo šaliai, miestui, bei vieni kitiems leidžia tvirtai eiti į priekį. Labai džiaugiuosi ir palaikau MSU atsikūrimą ir bendraudama su jais matau savo VDU istoriją. Vytauto Didžiojo universitetas taip pat pakilo ir dabar yra puikiai atpažįstamas, todėl matau didelę prasmę padėti MSU. Šiandien mums tai gali būti simbolinė, bet labai reikalinga, parama į ateities demokratiją, į Mariupolio valstybinio universiteto, į Ukrainos atstatymą“, – teigia Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė Aistė Žemaitytė.

Akcija „Skiriu pietų pinigus paremti VDU studentus ukrainiečius“

VDU Tarptautinių ryšių ir Studentų reikalų departamentų darbuotojai kartu su VDU studentų atstovybe kviečia prisidėti prie paramos akcijos „Skiriu pietų pinigus paremti VDU studentus ukrainiečius“.

Mūsų universitetas šiais metais prasidėjus karui Ukrainoje į nuolatines studijas priėmė apie 230 ukrainiečių, taip pat universitete studijuoja 60 studentų, kurie studijas VDU pradėjo iki karo. Didžiajai daugumai šių studentų buvo suteikta galimybė nemokamai studijuoti universitete, taip pat skirtos vienkartinės stipendijos ir nuolaidos arba nemokamas apgyvendinimas bendrabutyje.

Lietuvos Respublikos valstybinė parama pragyvenimui (stipendijos) VDU studentams iš Ukrainos, priimtiems prasidėjus karui, skirta ribotai – tik 144 studentams, likusieji tokios paramos negauna. Studentams, kurie įstojo iki karo pradžios ir sėkmingai studijuoja, valstybės parama nenumatyta, nors jie ir jų šeimos susiduria su finansiniais ir kitais karo sukeltais sunkumais.

„Norime pakviesti visus VDU bendruomenės narius artėjančių švenčių proga pagalvoti ir apie mūsų studentus ukrainiečius, kurie neturės galimybės sutikti švenčių su savo artimaisiais, ir skirti 10 eurų, t.y. vienerių pietų sumą, ar daugiau pervedant VDU paramos nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje fondui iki šių metų gruodžio 16 dienos,“ – kviečia VDU Tarptautinių ryšių departamento vadovė Ilona Kazlauskaitė.

Šios akcijos metu surinkti pinigai bus paskirstyti vienkartinėms stipendijoms ir išmokėti VDU studentams ukrainiečiams, negaunantiems valstybinės paramos, dar šį gruodžio mėnesį prieš gražiąsias metų šventes.

Lėšas šiai iniciatyvai galite pervesti į specialią AB SEB banko sąskaitą:

LT41 7044 0600 0284 8638

Gavėjas: Vytauto Didžiojo universitetas

Mokėjimo paskirtis: Parama VDU studentams ukrainiečiams.

Parama Ukrainos vaikams

Vasarą VDU ir Ukrainos bei Lietuvos pirmųjų ponių iniciatyva Vilniuje duris atvėręs Ukrainos centras taip pat nelieka nuošalyje ir organizuoja paramą Ukrainos Tulčyno miesto (Vinicos sritis) mažiausiems gyventojams.

Centro bendruomenė, kuriai čia suteikiamas saugus prieglobstis, medicininė ir socialinė pagalba, švietimo paslaugos bei galimybė puoselėti savo kultūrą, išreiškė norą paramą suteikti Ukrainoje likusiems ir sunkiomis sąlygomis gyvenantiems tautiečiams.

Tulčyno miesto mero prašymu Ukrainos centre pradedama rinkti parama šiame mieste likusiems mažiesiems ukrainiečiams: planuojama pirkti elektros generatorius vaikų darželiams bei autobusus vaikų ir neįgaliųjų pavežėjimui.

Norėdama surinkti reikiamą paramą, VDU bendruomenė prie akcijos kvies prisijungti VDU alumnus bei partnerius.