VDU ir KMN kviečia į „Putvinskio gatvės dieną“

Gegužės 27 dieną Kaune miesto širdyje pirmą kartą bus organizuojama „Putvinskio gatvės dienos“ šventė, inicijuojama Kauno menininkų namų ir Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro. Šventės metu miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę dalyvauti po atviru dangumi vyksiančiose kultūrinėse bei edukacinėse programose, susipažinti su kaimynais ir dalintis šios gatvės istorijomis.

Esminis „Putvinskio gatvės dienos“ akcentas – kaimyniški ryšiai ir bendravimas. O V. Putvinskio gatvės grožį atskleisti padės edukacinė bei kultūrinė programa, inicijuojama šioje gatvėje įsikūrusių organizacijų.

Šventės svečiai turės unikalią galimybę sudalyvauti keliose ekskursijose, kurių metu susipažins su V. Putvinskio gatvės istorija, apžiūrės naująjį Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą. Besidomintys kitų šalių kultūromis turėtų nepraleisti VDU darbuotojų ir studentų organizuojamų renginių: „Prancūziška miesto dvasia“ pristatymo ir popietės su Henrio Parlando kūryba.

Šiaurės kultūros gerbėjai susitiks švediškos kavos pertraukėlės, vadinamos „fika“, metu ir išgirs apie netoliese buvusio Švedijos konsulato istoriją bei sudalyvaus smagioje lobių medžioklėje. Aktyviai laiką mėgstantiems leisti kauniečiams taip pat netruks dėmesio: kartu su dviračių parduotuvės „Dviratinis“ darbuotojais išmoks techniškai susitvarkyti ir vasaros sezonui pasiruošti dviračius, kiti susiburs Čiurlionio muziejaus pievelėje Wudang Taichi meistro Aido Žilinsko treniruotėje, o likusieji galės išmėginti savo jėgas itališkame bočė (it. bocce) žaidime.

Kultūrinė ir kūrybinė programa taip pat turės kuo nustebinti: menininkas Timotiejus Norvila-Morfai vykdys gatvės meno akciją, kurios metu senas namas atgis ryškiomis spalvomis. Kūrybiniais užsiėmimais besidominčias šeimas prie į gatvę išsineštų stalų prisėsti kvies Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės bei A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejai. Nuo įspūdžių gausos pavargusių lauks prie Kauno menininkų namų įrengta meno infoteka, kurioje galėsite ne tik pavartyti knygas, bet ir nemokamai naudotis bevieliu internetu.

Šalia esantis kiemelis bus skirtas vaikų zonai: čia mažieji šventės lankytojai galės smagiai padūkti ir atskleisti savo kūrybines idėjas. Vakare šalia Kauno menininkų namų vyks ir „Putvinskio gatvės dienos“ uždarymas – grupių „Arklio galia“ ir „Candee Train“ koncertai. Pastaroji grupė pasirodys kartu su šokio teatru „Aura“. Tačiau svarbiausia šios šventės ašis – bendruomenė ir kiekvienas gyventojas, norintis prisidėti prie gatvės atgaivinimo. Todėl visi Putvinskio gatvės kaimynai ir jos svečiai bus kviečiami dalyvauti blusturgyje, prekiauti bei mainytis vieniems nereikalingais, bet kitiems dažnai praverčiančiais daiktais. Prie didelių stalų, atsineštų vaišių bus skatinama susipažinti ir prisiminti, kad gatvės, pastatų istorijos gyvos tik tuomet, kai jomis dalinamasi pačiu nuoširdžiausiu ir paprasčiausiu būdu – geriant kavą, klausant paukščių čiulbėjimo ir kalbantis su kaimynu.

Putvinskio gatvės dienos renginio paskyra socialiname tinkle „Facebook“.

Detali „Putvinskio gatvės dienos“ programa.