VDU bus steigiamas Global Japan Office

Neseniai Vytauto Didžiojo universitetas iš Tokijo Užsienio studijų universiteto (TUFS) gavo pasiūlymą įsteigti Global Japan Office (GJO), kuris bus toks pirmasis šiaurės rytų Europoje.

GJO yra Tokijo Užsienio studijų universiteto kuriami ir koordinuojami centrai visame pasaulyje, siekiantys vystyti Japonijos studijas. 2014 m. TUFS vyriausybės buvo pripažintas vienu iš Top Global universitetų Japonijoje, ir jam suteikta išskirtinė teisė kurti tokių centrų tinklą. Global Japan Office kūrimas Kaune numatomas kovo mėnesio viduryje.

Iki pernai metų buvo įkurti 11 GJO visame pasaulyje, ir jų šeimininkais sutiko tapti prestižiniai pasaulio universitetai, tokie kaip London University (turintis didžiausią Azijos studijų centrą Europoje – SOAS), University of Salamanca, Cairo University, Shanghai International Studies University, Tamkang University, ir pan. Dabar egzistuojančių GJO sarašą galima rasti čia.

GJO turėjimas pagerina galimybes įsisavinti Japonijos inicijuojamus projektus, Japonijos studijų plėtrai siūlomas lėšas. Derybos dėl jo kūrimo tarp VDU ir TUFS buvo vykdomos trejus metus, nuo tada, kai Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas lankėsi šiame prestižiniame universitete Tokijuje. 2015 m. universitete apsilankė ir tuometinis VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka su delegacija. TUFS yra vienas iš kelių Azijos universitetų, kuriame dėstoma lietuvių kalba. Jo lietuvių kalbos dėstytoja, dr. Eiko Sakurai, labai daug prisidėjo prie pasiruošimų kuriant naująjį GJO.