Vasaros kursuose VDU – studentai iš daugiau kaip 30 šalių

VDU organizuojamas projektas „Baltijos vasaros universitetas“ (angl. Baltic Summer University, BSU) antrus metus iš eilės Kaune subūrė daugiau nei 100 studentų iš įvairių pasaulio šalių – ne tik Europos, bet ir tolimesnių kraštų: JAV, Australijos, Honkongo, Vietnamo, Kinijos, Japonijos ir Indonezijos. Dalyviams pasiūlyti didelės įvairovės kursai, kuriuose svečiai iš užsienio gali gerinti savo profesinius įgūdžius, mokytis lietuvių kalbos, pažinti kitas kultūras ar užmegzti naujus ryšius.

Pirmųjų studentų BSU sulaukė dar liepos pradžioje, kuomet startavo vasaros stažuočių programa (angl. Summer Internship Programme, SIP), leidžianti studentams įgyti praktinių žinių jų profesinėje srityje. Šią savaitę prisijungė studentai, pasirinkę „Asmens prekės ženklo formavimo“ ir „Kūrybinių medijų laboratorijos“ kursus, kurių pagrindą sudaro kūrybiškumo, komunikacijos ir kultūros temos. Vėliausiai laukiama „Molekulinės genetikos metodų“ dalyvių, kurie atvyksta rugpjūčio 6-ąją.

Patys populiariausi BSU kursai – lietuvių kalbos ir kultūros – šiemet organizuojami jau 20-ąjį kartą. Liepos 13 dieną prasidėjusiose paskaitose dalyvauja studentai, mokslininkai, tyrėjai bei žmonės, norintys išmokti senelių ar sutuoktinių kalbos. Šie kursai yra puiki galimybė ne tik mokytis kalbos, bet ir iš labai arti susipažinti su mūsų šalies kultūra, klausytis VDU dėstytojų paskaitų, aplankyti įvairias Lietuvos vietas. Šiais metais, kaip ir kiekvieną vasarą, organizuojami 4 skirtingų lygių lietuvių kalbos kursai pradedantiesiems ir pažengusiems.

Visi „Baltijos vasaros universiteto“ studentai yra kviečiami dalyvauti bendrose socialinėse veiklose: pažintinėse ekskursijose po Kauną, kultūrų draugystės vakarėlyje, tradicinių valgių ir kultūrų pristatyme, išvykose į Vilnių, Trakus, Rumšiškes bei Kryžių kalną. BSU uždarymas bus pažymėtas iškilminga švente rugpjūčio 10 dieną, kurioje lauks ir iš pačių vasaros kursų dalyvių sudaryto choro pasirodymas.