Universitete – vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai“

Spalio 22-26 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai“, kurių metu bus organizuojamos paskaitos, filmų peržiūra, koncertas, informacinis renginys apie stipendijas studijoms Vokietijoje ir kiti renginiai.

Renginių organizatoriai vėl kviečia visus, neabejingus vokiečių kalbai, prisijungti prie „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos, kuri siekia pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse.

„Jau trečius metus organizuodami vokiečių kalbos renginius VDU didelį dėmesį skiriame bendradarbiavimui su įmonėmis. Taip siekiame praktiškai parodyti studentams ir moksleiviams, koks svarbus yra vokiečių kalbos mokėjimas. Džiaugiamės, kad ir įmonės siekia bendradarbiavimo ir noriai pasidalina savo patirtimi su mūsų esamais ir būsimais studentais“, – pasakoja viena iš renginių organizatorių, VDU Užsienio kalbų instituto lektorė Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė.

Vokiečių kalba yra pirmoji arba antroji kalba maždaug 185 mln. žmonių visame pasaulyje. Vokietija yra daugiausiai gyventojų (apie 82 mln.) turinti ES šalis, taip pat viena iš svarbiausių tarptautinių Lietuvos partnerių ekonomikos, politikos, kultūros srityse. Lietuvos specialistai, studijavę Vokietijoje, yra labai vertinami darbo rinkoje. Studentams, mokantiems vokiečių kalbą, teikiamos stipendijos įvairios trukmės stažuotėms Vokietijos universitetuose, Vokietijos Bundestage ar vasaros kursuose Vokietijoje.

Vokiečių kalba yra ypač svarbi ekonomikoje, versle. Vokietija užima antrą vietą po Kinijos pagal eksportą pasaulyje. Verslo sėkmę lemia gebėjimas bendrauti partnerio gimtąja kalba, – tai ypač svarbu Lietuvai, kur yra apie 500 vokiško kapitalo įmonių. Vokietija siūlo įvairias nemokamas aukšto lygio studijų programas maždaug 400 universitetų ir aukštųjų mokyklų.

Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Gėtės institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Renginius Vytauto Didžiojo universitete organizuoja VDU Užsienio kalbų institutas ir Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra.

Renginio programa