„Time for Asia“: atvira paskaita apie Čijunę Sugiharą

VDU Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus lapkričio 26 d. į vizituojančio dėstytojo Shingo Masunaga paskaitą. Svečias iš Turku universiteto (Turku, Suomija) skaitys paskaitą „Lost in Translation in Helsinki?: Intelligence Activities of Chiune Sugihara in the Interwar Finland“ (liet. „Pasiklydus vertime Helsinkyje?: Čiunės Sugiharos žvalgybinė veikla tarpukario Suomijoje“).

Nepaisant akademinių ar neakademinių interesų Čiunė Sugihara ir jo sprendimas išgelbėti tūkstančius žydų Antrojo Pasaulinio karo laikotarpiu Kaune sulaukė daugelio žmonių dėmesio. Iš tiesų Sugihara tikėjo žmonija ir jo žygdarbis yra giriamas. Kita vertus į jo, kaip japonų diplomato gyvenimą buvo retai atsižvelgiama. Būdamas žvalgybos ekspertu, Sugihara išmanė HUMINT (žmogiškojo intelekto) sritį, o tikroji jo, kaip eksperto vertė buvo akivaizdi Sugiharos paskyrimo į Helsinkį 1930-aisiais metu.

Paskaita vyks lapkričio 26 d. (antradienį), nuo 12:30 val., K. Donelaičio g. 52, 512 auditorijoje (Kaune). Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems.

Pranešėjas Shingo Masunaga žinomas kaip vienas geriausių tarpukario Baltijos-Suomijos-Japonijos žvalgybos bendradarbiavimų srities tyrėjų. Svečias pristatys naujausią Suomijos archyvo duomenų tyrimą apie žvalgybos ekspertą Čiunę Sugiharą. Šiuo metu tyrėjas atlieka doktorantūros studijas Rytų Azijos studijų srityje.

„Time for Asia“ (liet. „Laikas Azijai“) tai renginių ciklas, koordinuojamas Azijos studijų centro, kurio metu reguliariai pristatomi įdomiausi bei aktualiausi šiuolaikinės Azijos aspektai, daugiausiai dėmesio teikiant politinėms, socialinėms, ekonominėms ir kultūrinėmis temoms.

Renginys „Facebook“