Tarptautinė konferencija „The history of violence against women: from theoretical to empirical perspectives“

Minint tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną lapkričio 25 – 26 d. Vytauto Didžiojo universitete vyks nuotolinė tarptautinė mokslinė konferencija „The history of violence against women: from theoretical to empirical perspectives“.

Tarptautinė mokslinė konferencija suburs mokslininkus iš įvairių mokslo sričių diskusijai apie smurto prieš moteris istoriją ją analizuojant teorinėse ir empirinėse perspektyvose. Konferencijoje bus diskutuojamos skirtingos temos: nuo smurto prieš moteris sampratos ankstyvojoje modernioje Rusijoje iki šiuolaikinėmis smurto artimoje aplinkoje problemomis COVID-19 pandemijos metu.

Konferencijos programoje – 22 moksliniai pranešimai, kuriuos skaitys tyrėjai iš Danijos, Graikijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Suomijos.

Konferencija vyks nuotoliniu būdu, ją organizuoja VDU Humanitarinių mokslų fakulteto, Istorijos katedros mokslininkės vykdančios Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą „Smurtas prieš moteris: nuo priekabiavimo prie nusikaltimo XX a. Lietuvoje“ (sut. Nr. S-LIP-18-38). Projekto tyrėja ir vadovė: dr. Monika Kareniauskaitė, tyrėja dr. Sigita Černevičiūtė.

Daugiau informacijos apie konferenciją

Konferencijos programa