Tarptautinė gimtosios kalbos diena VDU

Kviečiame 11-12 klases dalyvauti nuotolinėje Gimtosios kalbos pamokoje Vytauto Didžiojo universitete vasario 22 d. 13.00-14.00 val. Gimtosios kalbos pamoką rengia VDU Lituanistikos katedra. Tai tradicinis kasmetinis renginys, kurio metu moksleiviai susipažįsta su lituanistų atliekamais tyrimais ir darbais.

Šiais metais VDU Lituanistikos katedros docentė dr. Ingrida Balčiūnienė pasakos apie gimtosios kalbos įsisavinimą, fonetikos, leksikos ir gramatikos raidą ankstyvojoje vaikystėje, kalbos įsisavinimo ir smegenų veiklos sąveiką. Pamokos metu bus keliami klausimai: kaip mes įsisaviname gimtąją kalbą, kokie veiksniai svarbūs šiam procesui, kaip atliekami kalbos ir smegenų veiklos tyrimai, kodėl suaugę svetimųjų kalbų neišmoksta taip lengvai kaip gimtosios kalbos vaikystėje?

Klasę užregistruoja lietuvių kalbos mokytojas e. paštu laura.kamandulyte-merfeldiene@vdu.lt. Laiške nurodykite mokyklą, klasę, mokytojo vardą ir pavardę bei mokinių skaičių. Užregistravę klasę, gausite prisijungimo nuorodą, kuria galėsite pasidalyti su mokiniais.