Taivano fotografijų parodos atidarymas


VDU Azijos studijų centras kviečia nepraleisti dr. Arvydo Kumpio fotografijų parodos „Taivanas: tarp tradicijos ir modernybės“ atidarymo, kuris vyks spalio 1 d., 13:45 val., 4 a. galerijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).  Po atidarymo kviečiame į Alex Fratila paskaitą (anglų k.), kurios metu jis supažindins su dabarties Taivano visuomenės ypatybėmis bei kultūrine įvairove. Parodą vyks iki lapkričio 29 d., 4 a. galerijoje.

Taivanas – kerinčios gamtos, žavingos kultūros ir margos visuomenės šalis. Dėl savo geopolitinės padėties dažniau aptarinėjamas politikų komentaruose negu keliautojų, istorikų ar kultūrininkų atsiliepimuose. Ir tai daro šį kraštą sunkiau pažinų.

Taivano pažinimą apsunkina ir fizinis atstumas – šis faktorius bendras visoms Rytų Azijos šalims. Tačiau užtenka tik truputį pasidomėti Taivano ypatybėmis, kad pajaustume norą ten apsilankyti. Su žmona Simona taip ir padarėme.

Taivane praleidome tik nepilną savaitę, tačiau aiškiai sudėliotas maršrutas leido išspausti maksimumą iš šios trumpos kelionės. Atskridę į Gaosiongą 2019 metų balandžio pabaigoje, vis kilome šiauryn, Taipėjaus link. Dienomis mėgavomės gamta ir muziejais, bei šiek tiek vargome nuo tropinio karščio. Naktimis, nors karštis nedaug atslūgdavo, nerdavome į naktinius turgus. Jų kvapai, skoniai ir vaizdai ilgam liks atminty.

Ši nedidukė paroda pristato tik dalelę to, ką išvydome Taivane. Jei šie vaizdai suskatins norą šią šalį patirti patiems, tai reikš, jog nuotraukų tikslas pasiektas.

Arvydas Kumpis yra politikos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto lektorius, VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius. Fotografija pradėjo domėtis dar mokyklos laikais, studentiškais metais tapo Vilniaus universiteto studentų fotografijų konkurso laureatu, tačiau tik pastaraisiais metais ėmė pristatyti nuotraukas platesnei publikai. A. Kumpio nuotraukos buvo panaudotos architektūros kataloguose, žiniasklaidos portaluose, leidiniuose, įvairių renginių ir parodų metu.

Parodos organizatorius: VDU Azijos studijų centras.