Susitikimas su vertėja iš italų kalbos Ieva Frigerio

Lapkričio 23 d., 13:00-14:30 val. Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete, Putvinskio g. 23-414, vyks susitikimas su vertėja iš italų kalbos Ieva (Mažeikaite) Frigerio.

Baigusi lietuvių filologijos ir italų kalbos bakalauro ir  vertimo magistro studijas Vilniaus universitete, 2007–2008 m. Ieva Frigerio italų kalbos ir vertimo žinias gilino Italijos Triesto universitete. 2006 m. dėstė italų kalbą keliose Vilniaus kalbų mokyklose, nuo 2005 m. dirba įvairiems Vilniaus vertimų biurams.

„2010 m. už vertimo debiutą (G. Magrini „Madam de Lenklo aistros“) jai skirta Dominyko Urbo paskatinamoji premija. Nuo tada verčia italų literatūrą vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, taip pat pjeses ir filmus „Kino pavasariui“ bei kitiems kino festivaliams, vertėjauja teatro dirbtuvėse. Apdovanota Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premija už reikšmingiausią ir meniškiausią 2012 m. vertimą paaugliams (B. Masini „Miško vaikai“), 2014 m. LLVS kino vertimo premija už „Kino pavasario“ komedijos „Neapolio dainos“ vertimą,“ – rašoma Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos svetainėje.

Daugiau informacijos apie vertėją čia.