Susitikimas su rašytoja Susanne Röckel

Spalio 25 d., antradienį, 15 val., VDU Humanitarinių mokslų fakultete (V. Putvinskio g. 23), 102 auditorijoje, vyks susitikimas su rašytoja Susanne Röckel (Vokietija). Renginio metu bus pristatyta ne tik savo šalyje gerai žinomos rašytojos ir vertėjos kūryba, bet ir platesnis šiuolaikinės vokiečių literatūros kontekstas, aptartos aktualijos ir tendencijos.

Susanne Röckel gimė 1953 m. Darmštate, vėliau studijavo germanistiką Berlyne ir Paryžiuje. Kaip rašytoja debiutavo 1989 m. apsakymu „Palladion“. Po to pasirodė apsakymų rinkinys „Vergessene Messen“ (2009), romanai „Rotula“ (2011), „Der Vogelgott“ (2018) ir kt. Rašytojos kūryba apdovanota daugeliu literatūrinių premijų, o romanas „Der Vogelgott“ buvo įtrauktas į Geriausios metų knygos rinkimų trumpąjį sąrašą. Röckel kūriniuose meistriškai supinama dabartis, praeities mitai ir archetipiniai įvaizdžiai, gvildenamos atminties, žmogaus ir gamtos santykių temos.

Renginys yra Lietuvoje vykstančių vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ programos dalis ir vyks vokiečių kalba. Susitikimo moderatorė – VDU germanistė, literatūrologė Rūta Eidukevičienė.

Renginio partneriai: Lietuvos rašytojų sąjunga, Goethe‘s institutas Lietuvoje.