Simono Daukanto mėnuo

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis VDU studentų kūrybinę grupę Declamationes skatina ir toliau ieškoti valstybei reikšmingų kultūros asmenybių.­­ Simono Daukanto metams studentai skiria renginių ciklą „Anava, ar tik ne Daukantas?“ (J. Marcinkevičius).

Programa pradedama jaukiu „pusryčiojimu“ pagal Daukantą. Literatūrinių pusryčių metu bus ne tik vaišinamasi, bet ir skaitomi Daukanto tekstai, vyks pokalbis. Pagrindinis renginys – lituanistikos ir istorijos katedrų rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Istorikas – rašytojas: istorinio ir literatūrinio naratyvų sankirtos“, kurią rengiant talkina VDU kūrybinės grupės studentai. Neatsitiktinai istorikui skirta konferencija vyks Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

Dar vienas pirmą kartą VDU istorijoje vyksiantis renginys – istorikų ir literatų mūša, kurioje dalyvaus abiejų programų studentai. Komandas ir jas palaikančius kolegas raginame domėtis Lietuvos istorija ir lietuvių literatūros istorija.

Studentai taip pat keliaus po Žemaitiją Daukanto takais, susitiks su moksleiviais ir vietos bendruomenėmis.

Šių metų VDU retorikos studentų oratorių turnyras taip pat skirtas Daukanto metams.

Renginių ciklą pabaigs vakarojimas su Daukantu VDU Didžiojoje auloje – žiūrovai turės galimybę pamąstyti apie idealizmo ir racionalizmo poreikį, romantinę ir pragmatinę laikyseną; pamatys publicistinį spektaklį „Romantikai“.

Kviečiame aktyviai dalyvauti visus VDU dėstytojus, studentus ir visuomenę – idealistus ir pragmatikus, romantikus ir realistus.

Bičiuliai: Kauno miesto savivaldybė, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kauno miesto muziejus