Rūtos Vanagaitės knygos „Mūsiškiai“ aptarimas

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakultete (Donelaičio 52-511) gegužės 5 d., ketvirtadienį, 17 val. vyks Rūtos Vanagaitės knygos „Mūsiškiai“ knygos aptarimas-diskusija.

Diskusijoje dalyvaus VDU  dėtytojai: istorikas prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, politologas dr. Linas Venclauskas, germanistė prof. dr. Sigita Barniškienė.

Apie šią knygą Tomas Šernas, Medininkų žudynių liudininkas, Evangelikų reformatų bažnyčios kunigas, rašo taip: „Dauguma lietuvių kalba iš leistų knygų apie Holokaustą yra panašios. Jos pasakoja apie aukas. Apie žudikus nerašoma. Mes sunkiai įsivaizduojame jų motyvus ir galvoseną. Mes nepažįstame laikmečio, kuriame įvyko tai, kas yra protu nesuvokiama. Ši knyga yra kitokia. Ji verta, kad ją skaitytų kiekviena Lietuvos pilietis ir pats savo širdyje ieškotų tiesos.“

Metų pradžioje pasirodžiusi Rūtos Vanagaitės knyga sukėlė dideles diskusijas žiniasklaidoje ir visuomenėje. „„Mūsiškiai“ – savotiška šoko terapija, skirta 75-osioms didžiųjų žydų žudynių metinėms, kuomet 1941-aisiais Lietuvoje buvo išžudyta beveik visa žydų bendruomenė. Iš viso 1941–1944 m. Lietuvoje buvo nužudyta apie 200 tūkst. žydų. Lietuvos miškuose yra 227 masinių žydų žudynių vietos“, – taip apie knygą teigiama jos pasirodymui skirtame pranešime spaudai.

Rūta Vanagaitė –  teatrologė, renginių ir televizijos projektų prodiuserė, leidėja, politikė, rinkimų ir viešųjų ryšių specialistė.