Projekto„Piliakalnio papėdėje.Istorijos dabartis“ baigiamasis vakaras

Ruošdamiesi artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir minėdami Piliakalnių metus, VDU studentų kūrybinė grupė Declamationes kviečia į projekto Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis baigiamąjį vakarą.

2017 m. gruodžio 1 d., 16 val., V. Putvinskio g. 23, 414 aud. studentai parodys filmą apie tai, kaip keliavo piliakalnių papėdėmis ieškodami Lietuvos istorijos ir jos sąsajų su dabartimi kartu siekdami supilti piliakalnį savyje.

Projektas „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ – nepilnus metus vykdytas studentų projektas, kurio metu keliauta po Lietuvos miestelius, lankytasi ant piliakalnių, bendruomenių kultūros centruose, parodyta poetinė programa „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“. Su vietos žmonėmis organizuoti pokalbiai: svarstytos istorijos ir dabarties sąsajos, piliakalnio reikšmė šių dienų žmogui, ieškota ženklų, atskleidžiančių savitą vietos dvasią, regiono tapatybę, Tėvynės svarbą. Studentų programa skatino pažvelgti į kultūrinį paveldą, kelti klausimus apie tai, kokie istoriniai pasakojimai gali būti aktualūs šiandien, taip stiprinti tautinę savimonę. Piliakalnis šiame lauke suvoktas kaip Lietuvos istorijos metonimija. Išvykų metu įrašinėti pasakojimai bei rinkta įvairi vaizdinė medžiaga, sutalpinta į dokumentinį filmą „Piliakalnio papėdėje“.

Po filmo peržiūros vyks studentiški pamąstymai nusileidus nuo piliakalnio. Akiratį „Nuo piliakalnio – iki Olimpo ir piramidžių“ atvers dėstytojas Sigitas Lūžys.