Paskaita „Pažintis su B. Ciplijauskaitės kritika“

Lapkričio 14 dieną (pirmadienį) 16.15 val. kviečiame į dr. Akvilės Šimėnienės paskaitą „Pažintis su Birutės Ciplijauskaitės kritika“. Paskaita vyks prof. M. Gimbutienės auditorijoje (K. Donelaičio g. 52- 211).

Akvilė Šimėnienė ne vienerius metus tyrinėja B. Ciplijauskaitės kritiką, aktualizuodama jos ispanų literatūros tyrimus. 2016 m. vasarą ji apgynė disertaciją „B. Ciplijauskaitės literatūrologijos paradigmos“.

Trumpai apie kritikę Birutę Ciplijauskaitę

Literatūros kritikė Birutė Ciplijauskaitė savo ispanų literatūros tyrimais yra žinoma visame pasaulyje, yra išleidusi dešimtis studijų, skirtų ispanakalbės literatūros klasikos ir šiuolaikinių procesų analizei. Nedidelė dalis kritikės tekstų yra skirta lietuvių literatūrai. Lietuvių literatūros reiškinius B. Ciplijauskaitė tyrinėja pasaulinės literatūros kontekste, Lietuvoje 1992 m. yra išleistas jos lietuviškai rašytų straipsnių rinkinys „Literatūros eskizai“. B. Ciplijauskaitė yra išvertusi į ispanų kalbą lietuvių poetų kūrinių, parengė antologijas ispanų kalba „Balsai iš tylos“ (Voces en el silencio, 1991) „Dvidešimt šiuolaikinių lietuvių poetų“ (Vingt poetes lituaniens d’aujordhui, 1997). B. Ciplijauskaitė gyvena JAV, Madisone, 1992 m. skaitė paskaitas VDU.