Parodoje – Leonardo da Vinči gyvenimas, menas, atradimai ir asmenybė

Vytauto Didžiojo universitetas džiaugiasi galėdamas pristatyti pažintinę-meninę parodą „Leonardas. Genijaus žavesys“. Paroda sukurta paminėti 500-ąsias Leonardo da Vinči mirties metines ir kartu įamžinti 2019 metus, skirtus šiai garbingai asmenybei atminti.

Parodą sudaro 14 informacinių-meninių stendų, išradingai ir šiuolaikiškai reprezentuojančių Leonardo da Vinči gyvenimą, meną, atradimus ir asmenybę. Kiekviename stende atsiskleidžia vis įvairesni istoriniai faktai ne tik apie šį menininką, bet ir apie visą Renesanso laikmetį, apie Žmogų, apie jo prigimtinį norą kurti ir įprasminti gyvenimą.

Parodos idėja kilo Italijos ambasadoriaus Bulgarijoje Stefano Baldi iniciatyva ir neužilgo atsirado Italijos ambasados Lietuvoje bei Italų kultūros instituto Vilniuje akiratyje – išversti į lietuvių kalbą ir visoms amžiaus grupėms pritaikyti aprašymai kiekvienam praeiviui leis įsigilinti tiek į Leonardo da Vinči asmenybę, tiek į didingą Italijos kultūrą. Paroda jau buvo eksponuota Valdovų rūmuose ir  Vilniaus universiteto bibliotekoje, o nuo spalio 2 dienos ją bus galima apžiūrėti Vytauto Didžiojo universitete.

Paroda veiks spalio 2–31 d. VDU galerijoje III (V. Putvinskio g. 23 III aukšto fojė).

Parodos atidarymas – spalio 2 d. 14 val. V. Putvinskio g. 23 III aukšto fojė.