Paguodos moterys: praeitis, dabartis ir susitaikymo iššūkiai

VDU Azijos studijų centras kviečia į renginių ciklą skirtą „paguodos moterims“ atminti. „Paguodos moterų“ problema išlieka opi iki šių dienų ir daro įtaką Rytų Azijos tarptautiniams santykiams. Japonija laiko šį klausimą išspręstu, kai tuo tarpu Pietų Korėja siekia žalos atlyginimo ir oficialaus atsiprašymo iš Japonijos. Norime jus pakviesti praplėsti akiratį šiuo klausimu ir prisijungti prie diskusijos, sudalyvaujant trijų renginių cikle tris penktadienius iš eilės: spalio 22, 29 ir lapkričio 5 dienomis.

Spalio 22 d., 14:30 val., 103 aud. (V. Putvinskio g. 23, Kaunas)  vyks  į filmo „Shusenjo: The Main Battleground of the Comfort Women Issue“ peržiūra. Amerikos japonų kilmės režisieriaus Miki Dezaki juosta nagrinėja kontraversišką „paguodos moterų“ problemą, siekdamas atsakyti į aršias diskusijas keliantį klausimą – „paguodos moterims“ buvo mokama ar jos buvo paimtos į vergiją. Režisierius taipogi atskleidžia pagrindinių veikėjų, siekiančių istorijos peržiūrėjimo Japonijoje, motyvaciją ir ketinimus.

Filmas rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais. Po filmo peržiūros vyks diskusija (anglų k.) su režisieriumi Miki Dezaki, kurios metu galėsite užduoti norimus klausimus.

Spalio 29 d., 14:30 val., 311 aud. (V. Putvinskio g. 23, Kaunas) vyks atvira paskaita „Paguodos moterų“ klausimas Japonijoje ir Pietų Korėjoje. Paskaitą skaitys HMF lektoriai dr. Arvydas Kumpis ir doktorantė Karolė Miuller.

„Paguodos moterų“ tinklo atsiradimo ir gyvavimo priežastys glūdi anuometinės Japonijos sociopolitinėje struktūroje. Nors „paguodos stočių“ veikimas sustojo kartu su Antruoju pasauliniu karu, dar ir dabar ši tema ir jos palikimas yra karštų diskusijų objektas. Pirmoje paskaitos dalyje bus supažindinama su „paguodos moterų“ sistemos susikūrimo prielaidomis bei konservatyviosios pakraipos japonų pozicijomis šiuo klausimu.

Paguodos moterų problema neabejotinai yra labai svarbi ne tik dvišalių Pietų Korėjos-Japonijos santykių kontekste, bet ir P. Korėjos vidaus politikoje. Galime matyti, jog skirtingos vyriausybės šį klausimą bandė spręsti skirtingai. „Paguodos moterų“ klausimas buvo ilgai nejudinamas P. Korėjos politikų, tačiau pilietinė visuomenė neleido jo užmiršti. Antroje paskaitos dalyje bus gilinamasi į skirtingų P. Korėjos prezidentų prieigą šiuo klausimu.

Lapkričio 5 d. 12:00 nepraleiskite dokumentinio filmo „Song of the Reed“ nuotolinės peržiūros, kurią organizuoja Helsinkio universitetas. Hsiu-Ching Wu juosta pasakoja keturių Taivano paguodos moterų išgyvenimus ir gijimą. „Nendrės daina“ yra švelni melodija nešanti stiprią žinią, kurios pasaulis negali pamiršti.

Filmas rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais. Po filmo peržiūros vyks diskusija (anglų k.) su filmo autoriumi Hsiu-Ching Wu. Nuorodą į filmo peržiūrą gaus visi, užpildę registracijos formą iki lapkričio 1 d.

Renginių metu prašome laikytis nustatytų saugumo reikalavimų.