Oksfordo universiteto profesoriaus dr. Robert Parkin paskaita

Kultūrų studijų katedra kviečia į viešą Oksfordo universiteto (Socialinės ir kultūrinės antropologijos instituto) vizituojančio profesoriaus, emerito dr. Robert Parkin paskaitą „Nuo garbės ir gėdos iki kognatinės giminystės: ką antropologija gali pasakyti apie giminystę ir lytį Europoje?

Paskaitoje bus apžvelgta kaip antropologija traktavo giminystės ir lyties temas Europoje, kas šiam regionui būdinga giminystės tyrimų kontekste, kokios vyrauja šeimos formos. Bus keliami klausimai: ar branduolinė šeima, iš tiesų, yra Europai būdingas fenomenas, bus apžvelgiamas įvairių paveldėjimo formų poveikis klasės formavimuisi, garbės ir gėdos fenomenas. Gvildenamas santuokos praktikų klausimas, ypač atsižvelgiant į tai, ar jos yra laisvos ar iš anksto parengtos. Bus diskutuojama, ar Europa šiais atžvilgiais yra išskirtinė, ją palyginus su kitomis pasaulio šalimis.

Paskaita anglų kalba vyks 2019 m. spalio 23 d. (trečiadienį) 15 val. Vytauto Didžiojo universitete, K. Donelaičio g. 52, 514 auditorijoje.