„Ö kaip vokiškai VDU“ savaitės 2022 m. spalio 17-21 d. renginių akimirkos

Dalinamės „Ö kaip vokiškai VDU“ savaitės 2022 spalio 17-21 d. renginių akimirkomis.

VDU Užsienio kalbų instituto paskaitų metu studentai dalyvavo “Kahoot” iššūkyje “Pažink Vokietiją” ir skirtinguose užsienio kalbos dalykuose “Kahoot” žaidimą žaidė dėstomąja kalba.

Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) lektorius Benjamin Hausner skaitė paskaitą „Vokietijos kultūrų įvairovė: nuo šiaurės iki pietų“ Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos VDU Dvikalbio ugdymo (vokiečių kalbos) ir verslumo klasės mokiniams, VDU Vokiečių kalbos ir komunikacijos pirmo kurso studentams, VDU Užsienio kalbų instituto studentams, bei universiteto bendruomenei.

VDU alumni Simona Tubienė (UAB Manvesta, Pervežimų autovežiais komercijos ir ekspedicijos skyriaus vadovė) dalinosi savo gerąja patirtimi ir karjeros perspektyvomis verslo srityje.

VDU Erasmus+ studentas Ben Schäfer vedė integruotą pamoką „Vokietijos kultūra“ Kauno Simono Daukanto progimnazijos moksleiviams.

Vyko DAAD informacinis renginys apie stipendijas studijoms bei moksliniams tiriamiesiems darbams.

VDU HMF Vokiečių kalbos ir komunikacijos programos pirmo kurso studentai ir Užsienio kalbų instituto studentai, besimokantys vokiečių kalbos vyko į įmonę UAB “Transcome Worldwide Vilnius“, kur susitiko VDU alumne Jolita Rutkauskiene, vyriausiąja darbuotojų atrankų specialiste.

VDU HMF Vokiečių kalbos ir komunikacijos programos pirmo kurso studentai vyko į įmonę AB „Žemaitijos pienas“ ir susitiko su VDU alumnu, Vokietijos rinkos (Dziugas Deutschland, GmbH) vadovu Vytautu Narkumi.

VDU HMF vyko susitikimas su vokiečių rašytoja ir vertėja Susanne Röckel. Rašytoja su studentais pasidalijo savo kūrybine patirtimi, įžvalgomis apie šių dienų literatūrinį gyvenimą Vokietijoje ir naujausias vokiečių literatūros tendencijas. Susitikimo metu vyko gyva diskusija – vokiečių literatūrą studijuojantys germanistai domėjosi rašytojais įspūdžiai Lietuvoje ir kūrybiniais planais.

Iki pasimatymo renginiuose kitais metais!