Nufilmuota: Latvijos ir Lietuvos poetinė draugystė

Lapkričio 19 d. (pirmadienį) 18 val. Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio 52, 514 aud.) vyks meninės dokumentikos filmo (2018) „Arčiau žemės anapus upės“ peržiūra ir susitikimas su filmo kūrėja ir prodiusere Viktorija Jonkute.

Tai filmas apie dviejų kaimyninių šalių, dviejų tautų, dviejų poetų kūrybinę draugystę. Jame brėžiami poetiniai Šiaurės Lietuvos regiono bei Lietuvos ir Latvijos pasienio kontūrai, išryškinami kolektyvinės atminties dėmenys.

Filmo centre – du žymūs poetai: lietuvis Vladas Braziūnas ir latvis Knutas Skujeniekas. Abu jie augo netolimoje kaimynystėje prie Nemunėlio upės krantų. Lietuvos ir Latvijos pasienis žymi ir jų baltiškos kūrybinės bendrystės pradžią.

Ši istorija atveria naują baltų kultūrinio regiono poetikos puslapį, stiprina lietuvių ir latvių bendrystės jausmą. Tai yra pasakojimas ir apie baltiškąją poetinę bendruomenę, kuri neįsivaizduojama be prof. Kęstučio Nastopkos, prof. Skirmanto Valento, poetų Uldžio Bėrzinio (Uldis Bērziņš), Sigito Gedos (1943–2008), Pėterio Brūverio (Pēters Brūveris, 1957–2011) ir kitų.

Daugiau apie filmą ir jo kūrėjus: https://www.anapusupes.lt/ Filmo Scenarijaus autoriai, režisieriai Viktorija Jonkutė ir Ernestas Samsonas.

Renginys skirtas Latvijos Respublikos paskelbimo 100-mečiui.

VDU HMF Letonikos centro informacija