„Moksleivių diena VDU“ kvies įvertinti lūkesčius ir kurti tendencijas

Daugelį jaunuolių mokykloje neramina klausimas: kokį profesinį kelią rinktis ateityje? Dar daugiau įtampos dėl teisingo sprendimo prideda ir vis klausinėjantys aplinkiniai, šeimos nariai, mokytojai. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kviečia sausio 25 d., penktadienį, nuo 10 val. dalyvauti informaciniame, pažintiniame renginyje „Moksleivių diena VDU“. Jo metu vyresnių klasių moksleiviai turės puikią galimybę įvertinti savo turimus įgūdžius, žinias, norus ir pasverti juos kartu su turimais lūkesčiais apie karjerą ir ateitį.

Renginio metu VDU skatins moksleivius atrasti savo asmeninį savitumą ir kvies kelti klausimus, kokioje darbovietėje norisi dirbti, kokias kalbas mokėti, kokias kompetencijas gerinti, kokį verslą ar bendruomenę kurti, kokioje politinėje, teisinėje ar ekonominėje aplinkoje gyventi. Nesvarbu, kokios tendencijos vyrauja šiandieninėje rinkoje – šiuolaikinis žmogus jas kuria pats.

„Moksleivių dienos VDU“ sutikimai ir išbandymai vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23). Čia renginio dalyvių lauks universiteto fakultetų stendai, interaktyvios veiklos bei paskaitos, eksperimentų ir pramogų erdvės. Visos atviros dienos metu moksleiviai turės galimybę išbandyti save skirtingose mokslo ir studijų srityse bei susitikti su universiteto dėstytojais, studentais ir absolventais.

Šių metų sausio 1 d. pasibaigė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) reorganizavimas prijungiant prie VDU. „Moksleivių dienos“ metu bus pristatomos studijos VDU Žemės ūkio akademijoje ir Švietimo akademijoje. Moksleiviai galės susipažinti su žemės ūkio studijomis bei visomis jos kryptimis. Atvirų durų dienoje jaunuoliai taip pat bus kviečiami užduoti klausimus bei daugiau sužinoti apie naujos kartos mokytojų rengimą VDU ir visas papildomas ugdymo studijų galimybes bei pedagogo darbą šiandieninėje mokykloje.

Moksleivių lauks interaktyvios veiklos: fotolaboratorija „15 šlovės minučių“ kvies žaismingai pažvelgti į kūrybos bei menų industrijos pasaulį, tikrą chemijos išbandymą pasiūlys renginys „Ką pasako spalvos“, ekonomikos viktorina skatins išbandyti turimas žinias apie asmeninius bei pasaulio finansus ir kt.

Besidomintiems filmais ar teise VDU dėstytojai siūlys teisines situacijas spręsti pagal kino juostų santraukas. Vieno didžiausių kultūrinio projekto Lietuvoje „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kuratorė, VDU absolventė Greta Klimavičiūtė pasakos apie meną kaip pokštą. Moksleiviai galės susipažinti su neapykantos kalbos subtilybėmis bei patyrinėti kelionių po Rytų kultūras patirtis.

VDU sociologai kartu su moksleiviais aktyvių veiklų metu analizuos kaip efektyviai veikti komandoje. Psichologai kvies išsamiau susipažinti su šios profesijos atstovo portretu. Taip pat renginio metu bus diskutuojama apie šiuolaikinį lyderį ir jo savybes.

Renginio dalyviai taip pat galės daugiau sužinoti apie VDU Karjeros ir Sporto centrų bei Studentų atstovybės ir Verslo praktikų centro veiklą, universiteto siūlomas karjeros galimybes, verslumą ir studentų savivaldos iniciatyvas.

„Moksleivių diena VDU“ tradiciškai lauks ir mokytojų. VDU lektorius, doktorantas, Kauno Juozo Urbšio mokyklos direktoriaus pavaduotojas ir mokytojas Mindaugas Norkevičius savo kolegoms pedagogams ves seminarą „Inovacijomis ir komandiniu darbu grįstas ugdymo procesas“ (trukmė: 10.30-12.15 val.). Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 37 323 206 arba elektroniniu paštu: vdu@vdu.lt.

Atvirų durų renginyje veiks VDU Studijų informacijos centras, kurio metu universiteto atstovai atsakys į visus su studijų programomis, priėmimu ir studijų aplinka susijusius klausimus.

Renginyje kviečiami dalyvauti moksleiviai iš visos Lietuvos. Registracijos nuoroda

Didesnes moksleivių grupes galima užregistruoti ir telefonu: +370 37 323 206 arba elektroniniu paštu: vdu@vdu.lt.