Moksleiviams – įkvėpimų ir žinių kupina „VDU vasaros mokykla 2023“

Vytauto Didžiojo universitetas jau 11 kartą kviečia moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką „VDU vasaros mokykloje“. 2023 metais „VDU vasaros mokykla“ moksleiviams vyks birželio 12–16 dienomis, Kaune.

„VDU vasaros mokykla“ skirta vyresniųjų klasių moksleiviams (10–12 kl.), kurie nori pagilinti žinias juos dominančiose srityse, atlikti įdomias praktines užduotis, naudingai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų. Renginio tikslas – suteikti moksleiviams laisvą pasirinkimą ir galimybę domėtis tuo, kas labiausiai patinka, ir iš šalies pažvelgti į būsimas studijas.  

Be įvairių patirčių, gilinantis į naujus horizontus ir visatos paslaptis, tai puiki galimybė atsipalaiduoti po įtemptų mokslo metų ar prieš artėjančias studijas. „VDU vasaros mokykla 2023“ – tarsi tarpinė stotelė, kur laukia naujos pažintys ir žinios, padėsiančios tolimesnei kelionei. 

Pirmoji „VDU vasaros mokyklos“ diena (birželio 12 d.) bus skirta susipažinimui ir kūrybinėms dirbtuvėms, kurias mums paruošė MINDED . Šią dieną taip pat skirsime užsienio kalbų, kurias galima mokytis VDU, pradžiamoksliui. Birželio 13–15 d. vyks įvairūs užsiėmimai, kurių metu kiekvieną dieną moksleiviai lankys du pasirinktus skirtingus kursus (politikos mokslų, karjeros, teisės, gamtos, sporto, menų, pedagogikos, skirtingų kalbų ir kultūrų paskaitas). Dalyviai turės galimybę pasirinktas mokslo sritis išbandyti praktiškai bei apsilankyti įvairiose Kauno miesto ir universiteto vietose, organizacijose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Birželio 16-ąją, paskutinę „VDU vasaros mokyklos“ dieną, vyks orientacinės varžybos, po kurių lauks prizai ir diplomų įteikimas vasaros mokyklos dalyviams. 

Kiekvieną dieną, nuo 17 val. visų moksleivių lauks pramoginė kultūrinė patirtis, kurios metu bus galima dar geriau pažinti vienas kitą, universitetą ir Kauno miestą. Visos vasaros metu moksleiviai turės savo mentorius, kurie ne tik prižiūrės, kad viskas vyktų sklandžiai, bet ir padės susigaudyti Kauno mieste, rekomenduos studentiškiausias vietas pavalgyti ir patars, ką būtinai turite nuveikti. 

Registracija vyksta iki birželio 8 dienos. Kaina – 40 Eur. „VDU vasaros mokykla 2023“ metu, tris dienas iš penkių, vyksta du kursai per dieną. Rytiniai kursai vyks nuo 9 iki 12 val. Popietiniai – nuo 13:30 iki 16 val. Svarbu pasirinkti tik po vieną rytinį ir popietinį kursą. Vakarinė dalis – privaloma visiems dalyviams, po jos laukia laisvas laikas, skirtas bendravimui ar pramogoms. Visos savaitės metu bus suteikiama galimybė apsigyventi VDU bendrabutyje, tačiau vietų skaičius ribotas. 

REGISTRACIJA 

Yra galimybė išrašyti pažymą mokyklai apie moksleivio dalyvavimą VDU vasaros mokykloje. 

HUMANITARINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS MOKSLEIVIUS KVIEČIA LEISTIS Į ŠIAURIETIŠKĄ KELIONĘ:

Noras atrasti, suprasti ir tyrinėti – vienas iš nuolatinių smalsaus žmogaus palydovų. Net jei atrodo, kad  birželis – jau vasaros atostogų laikas, VDU Humanitarinių mokslų fakultetas ir Skandinavijos šalių kultūrų ir kalbų programos dėstytojai kviečia į šiaurietišką pažintinę kelionę, gausią geros nuotaikos, puikios kompanijos ir žinių apie Skandinaviją. Jos metu keliausime po kalbų subtilybes, klaidžiosime po kultūrą ir priimsime naujus iššūkius. Patirtis, kaip ir gyvenimo pažinimas, kaupiama ne tik teorinėse pamokose ar paskaitose, tad kviečiame pažinti tolimą ir kartu artimą Skandinaviją stebint, klausant ir aktyviai dalyvaujant! 

06.13. „Hei! Hej! Hej! – pažintis su skandinavų kalbomis“. Pažintis su skandinavų kalbų specifika ir švedų kalbos pradžiamokslis – sužinosi ne tik kaip galėtum prakalbinti Trolius mumius, bet ir pradėsi kaupti žinias paskutinę dieną vyksiančiam protmūšiui. 

06.14. „Aktyvus kultūrų pažinimo žaidimas“. Kviečiame sužaisti smagų interaktyvų žaidimą ir suvokti daugiakultūriškumo esmę. Pažink savo kultūrą ir tai, kas Tave supa.  Įprasta manyti, kad nepatyręs –  nesuprasi. Ne visuomet ši frazė tinka, bet šį kartą iššūkis – vertas dėmesio. 

06.15. „Žvilgsnis į Skandinaviją: nuo vikingų iki gerovės valstybės: paskaita ir protmūšis“. Perbėgsime per istorinius Skandinavijos puslapius ir  žvilgtelėsime, kaip ir kuo skandinavai gyvena šiandien. Skandinavišką patirtį vainikuos protmūšis. 

Lauksime Jūsų viešnagės!