Magistrantūros programa – Lyginamosios kultūrų studijos

Lyginamosios kultūrų studijos – tai nuotolinės magistrantūros studijos. Per dvejus studijų metus leis susipažinti, atpažinti įvairių šalių kultūros reiškinius, pamatyti kuo mūsų šalies kultūra išskirtinė ar panaši su kaimynų ar tolimesnių šalių kultūromis.

Kuo dar ypatinga ši magistrantūros programa?

Šiuo metu ji vienintelė dėstoma nuotoliniu būdu. Todėl ją rinktis gali kruopštūs ir darbštūs studentai, kurie sugeba derinti studijas ir darbą. Kadangi paskaitų medžiaga yra įrašoma, užduotys pateikiamos nuotolinių studijų aplinkoje, tad įrašus galima peržiūrėti pasirinktu ir patogiu laiku.

O baigus studijas sugebėsite analizuoti kultūros objektus bei reiškinius, rašyti kultūrinius projektus, dirbti kultūros centruose, muziejuose, mokslo ir švietimo, turizmo įstaigose.

Daugiau apie programą, studijuojamus dalykus ir priėmimo sąlygas.

Absolventės komentaras apie studijas:

Atsargiai! Yra vienas kelias, kurį nuėjus, viskas gali atrodyti kitaip. Tai – Lyginamosios kultūrų studijos. Jos ne tik suteikia žinių, bet ir atveria akis, atsako į klausimus ir skatina ieškoti toliau. Keliausi kartu su patyrusiais dėstytojais, savo srities entuziastais, kurie pasistengs, jog eitum reikiama linkme ir nepraleistum svarbiausių dalykų.

Po kursų apie Europos kultūras ir materialinį paveldą draugams galėsi ne tik papasakoti, iš kur atsirado Kalėdų senelis ir ką reiškia kokošnikas. Leisies į kelionę po senovės ir šių dienų Europą, pažinsi jų kulinarinius papročius, sodybas, tautinį kostiumą ir daugybę kitų įdomių dalykų. Studijų metu susipažinsi su Lietuvos etninių grupių kultūra, kultūrine psichologija, pasaulio religijomis ir žymiausiais jas tyrinėjančių mokslininkų darbais. Kitaip skaityti knygas, žiūrėti filmus ir aplikui matyti daugiau nei mato kiti pradėsi po  kurso apie mitą kultūros istorijoje. Nustebsi, koks gyvas yra šiuolaikinis folkloras ir kaip dažnai su juo susiduriame pačiose netikėčiausiose situacijose.

Pasirenk daug iššūkių žadančiai kelionei, kur sutiksi bendraminčių ir Tau bus suteikta didelė pasirinkimo laisvė. Tavęs neribos auditorijos suolas, nuotoliniu būdu skaitomose paskaitose galėsi dalyvauti iš bet kurio pasaulio taško. Tereikia internteto ir kompiuterio.  Lyginamųjų kultūrų studijų metu įgysi praktinių gebėjimų ir savo idėjas galėsi paversti realiais kultūros projektais, susipažinsi su kultūriniu turizmu ir rengsi tiriamuosius darbus, kuriuose ne tik atskleisi savo kaip mokslininko (-ės) gebėjimus, bet ir praktinius įgūdžius. Semk žinias ir neabetotinai atrasi sau įdomų kultūros reiškinį, kurį norėsi pažinti ir tyrinėti!

Leiskis į kultūrų pažinimo kelią, kurio pabaigoje atrasi daugybę naujų krypčių. Studijų metu įgytos patirtys ir žinios lydės visą gyvenimą ir pravers bet kuriame pasaulio krašte: nuo etnografinės lietuviškos pirkios iki dangų remiančių minaretų bokštų.

Lyginamųjų kultūrų studijų programos 2019 m. absolventė Kristina Jaskūnienė.