Magistrantūros studijų programa – Rytų Azijos regiono studijos

„Azijos amžius jau prasideda“ – The Financial Times, 2019

Per paskutinius dešimtmečius Azija tapo vieta, kur randame didžiausius pasaulio miestus, dinamiškus ekonominius pokyčius, sparčiai augančią viduriniąją klasę ir neįprastai didelę politinę įvairovę. Nors Rytų Azija už tūkstančių kilometrų, ji tuo pačiu ir visai čia pat: rankose laikome iš tų šalių atkeliavusias naujausias technologijas, Lietuvą kasmet aplanko dešimtys tūkstančių turistų iš Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos, tarp kompanijų ir vyriausybių sparčiai vystosi ekonominiai, kultūriniai, politiniai ryšiai.

Frazė „XXI amžius bus Azijos amžius“ virsta į „XXI amžius yra Azijos amžius“.

Rytų Azija, su Kinija, Japonija ir Pietų Korėja priešakyje, yra kryptis, į kurią Lietuvai ir visam pasauliui reikės žvelgti vis intensyviau. Žinios apie šį augančios svarbos regioną yra tai, kas nulems, ar mes atpažinsime atsirandančias galimybes ir mokėsime jomis pasinaudoti. Su šia mintimi 2007 m. buvo sukurta pirmoji ir lig šiol vienintele tokia Baltijos šalyse išlikusi šiuolaikinės Kinijos, Japonijos ir Korėjos pažinimui skirta Rytų Azijos regiono studijų programa, vykdoma anglų kalba.

Pagalvojimas apie tris dalykus leis apsispręsti, ar Rytų Azijos regiono studijų programa yra tai, ko ieškote:

  • Jums įdomi šiuolaikinė Kinijos, Japonijos ir Korėjos politika, visuomenė, ekonomika, regiono tarptautiniai santykiai;
  • Jūs turite ambiciją pasinaudoti VDU išvystytais ryšiais su daugiau nei 50 universitetų Rytų Azijoje ir norėtumėte studijų tikslais išvykti semestrui arba metams į Japoniją, Kiniją, Pietų Korėją, Taivaną arba Honkongą.
  • Jūs matote save ateityje kaip specialistą, kuris prisidėtų prie ryšių stiprinimo su Rytų Azijos šalimis, dirbdamas valstybiniame (ministerijos, ambasados, ES institucijos), privačiame (turizmą arba tarptautinę prekybą vykdančios kompanijos), nevyriausybiniame (NVO) arba akademiniame (tyrimų centrai, universitetai) sektoriuje.

Jeigu Rytų Azija yra tai, kas skatina susidomėjimą, lauksime prisijungiant! Mūsų siekis yra padėti Jums tapti ekspertais, kurių žinios ir kritinis mąstymas padės suartinti tolimus kraštus.

Daugiau apie studijuojamus dalykus ir priėmimo sąlygas