Literatūrinės slinktys VDU universitete subūrė jaunuosius kūrėjus

Balandžio 25 d. VDU mokslo ir studijų centre įvyko jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys 2019“  parodos atidarymas ir kūrybos rinkinio pristatymas. Renginio metu savo kūrybą skaitė: Augustas Lapinskas, Lina Simutytė, Guoda Taraškevičiūtė, Edvinas Valikonis ir Aistis Žekevičius, pastarasis pristatė savo knygą „Maratonas“. Parodoje pristatyti tapytojų – Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus, Sonatos Riepšaitės, Rosandos Sorakaitės, Eglės Ulčickaitės – darbai.

Vėliau renginys persikėlė į Balio ir Vandos Sruogų namą-muziejų, kur vyko jaunųjų rašytojų skaitymų vakaras. Buvo pristatyti visi penki autoriai, keturi iš jų su klausytojais pasidalino savo poezijos ir prozos kūriniais. Šiltą renginio atmosferą kūrė bardo Valentino Abariaus pasirodymas.

Nors didžiąją dalį auditorijos sudarė patys „slinktininkai“, mažas klausytojų kiekis neturėjo didelės reikšmės ir renginys praėjo sklandžiai bei jaukiai. Šią dieną Kaune vyko ne vienas kultūros renginys, todėl ir patys dalyviai bei organizatoriai džiaugėsi, kad sulaukė bent kelių klausytojų: ,,Atvykus pusvalandį prieš renginį atrodė, kad renginį darysimės patys sau ir muziejininkėms. Artėjant renginio pradžiai atėjo ir klausytojai, tarp kurių buvo jaunų ir brandaus amžiaus žmonių. Po skaitymų klausytojai priėjo pabendrauti su dalyviais, įsigijo jų kūrybos rinkinius“, – po renginio įspūdžiais dalinosi renginio vedėja ir viena iš organizatorių Emilija.

Festivalis „Literatūrinės slinktys 2019“ jau vyko aštuntąjį kartą. Tai renginys, kuris apima ne tik didžiausius Lietuvos miestus, Vilnių ir Kauną, bet taip pat keliauja ir į mažesnius miestelius – Uteną, Alytų, Anykščius, Ušnėnus ir Kražius. Šiais metais už renginio organizavimą ir viešinimą Kaune buvo atsakingos VDU literatūros ir spaudos magistrantūros programos studentės – Brigita Armonaitytė ir Gabrielė Jonauskaitė bei jų praktikos vadovė prof. dr. Dalia Kuizinienė.

Teksto autorė – Brigita Armonaitytė