Kviečiame į tarptautinę konferenciją

Spalio 7 d. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) vyko tarptautinė tarpdisciplininė Kanados studijų konferencija Celebrate Canada, Celebrate Montreal, skirta paminėti Kanados federacijos 150-metį ir 375-ąsias Monrealio miesto įkūrimo metines.

Renginyje dalyvavo pranešėjai iš Kanados, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Rusijos. Plenarinį pranešimą skaitė vienas įtakingiausių Kanados kultūros ekspertų, Kanados kultūrų įvairovės koalicijos direktorius ir Tarptautinės kultūrų įvairovės koalicijų federacijos generalinis sekretorius Charles Vallerand.

Pranešimus taip pat skaitė dailininkas iš Jukono, Kanados teritorijos šiaurės vakaruose, Ukjese van Kampen, šiuo metu dirbantis Laplandijos universitete Suomijoje; Kanados studijų Latvijoje asociacijos prezidentas Edgars Ošiņš; Kanados studijų Estijoje asociacijos prezidentė Eva Rein (Tartu universitetas); įvairių sričių mokslininkai iš Rygos Latvijos universiteto, Tartu universiteto, Maskvos valstybinio Lomonosovo universiteto, Rusijos valstybinio humanitarinių mokslų universiteto ir kitų.

Konferencijos atidarymo metu vyko fotografijų parodos Canada, Synonym of… pristatymas.

Tarptautinės Kanados studijų konferencijos Baltijos šalyse vyksta kasmet nuo 2002 m., jas paeiliui organizuoja Kanados studijų asociacijos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bendradarbiaudamos su šalių universitetais ir Kanados ambasada Latvijai, Lietuvai ir Estijai. Konferencijos suburia įvairių sričių mokslininkus, studijuojančius Kanados istoriją, literatūrą ir menus, kultūrinę įvairovę, politinę ir socialinę problematiką.

Šią konferenciją organizavo Kanados studijų Lietuvoje asociacija, HMF Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra bei Kanados ambasada.

Konferencijos programa.