Kviečiame į pamoką, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai

Lituanistikos katedra tęsia tradiciją ir vasario 21 d. kviečia dalyvauti pamokoje „Sociolingvistika: kalba ir lytis“. Šiomis kasmet rengiamomis pamokomis siekiama parodyti lingvistinių tyrimų įvairovę, taip pat moksleiviams pristatyti platų lituanistinių veiklų spektrą.

Nuotolinėje pamokoje laukiami 11–12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Pamoką ves VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros doktorantas Joris Kazlauskas. Pamoka vyks vasario 21 d. 12–13 val. MS Teams.

Pamokos metu bus pristatomi sociolingvistiniai vyrų ir moterų kalbos tyrimai. Sociolingvistika tiria socialinį kalbos aspektą, kalbos ir visuomenės ryšį, o sociolingvistiniai tyrimai rodo kalbos funkcionavimo visuomenėje arba visuomenės grupėse ypatumus. Mūsų kalbos ypatybės priklauso nuo daugelio veiksnių, tarp jų ir socialinių vaidmenų, amžiaus, lyties. Šioje pamokoje bus aptariamos kalbos ir lyties sąsajos, mitai ir faktai apie vyrų ir moterų kalbą. Bus diskutuojama, ar egzistuoja vyriškoji ir moteriškoji kalba, pristatomi tyrimai, atskleidžiantys, kaip kalba vyrai ir moterys, kaip tėvai kalbasi su sūnumis ir dukromis, kaip mergaitės ir berniukai kalbasi tarpusavyje, kaip vaikinai ir merginos reiškia emocijas socialiniuose tinkluose. 

Kviečiame mokytojus registruoti klases joris.kazlauskas@vdu.lt  

Registruodami nurodykite mokyklą, klasę, klausytojų skaičių.