Kviečiame dalyvauti Erasmus+ BIP intensyvioje programoje Bolonijos universitete

Penkių partnerinių universitetų (Europos universitetas Viadrina (Frankfurtas Oderis, Vokietija), Comenius universitetas Bratislavoje (Slovakija), Alma Mater Studiorium – Bolonijos universitetas (Italija), Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva) ir Zagrebo universitetas (Kroatija)) konsorciumas kviečia penkis I kurso magistrantūros studentus arba III kurso bakalauro studentus iš to paties universiteto teikti paraiškas dėl dalyvavimo Erasmus+ BIP intensyvioje programoje „GlocalEAst Framing Together Migration, Diaspora and Borders in East-Central Europe“ Bolonijos universitete, Italijoje, kuri vyks antrajame 2022/2023 akademinių metų semestre.

Mokymosi veikla bus organizuojama pagal novatorišką Erasmus+ BIP sistemą. Ji apjungia įvairius formatus, palengvinančius žinių ir įgūdžių įgijimą bei tobulinimą:

1) e-mokymosi platforma („Virtuale“): garsūs mokslininkai iš partnerinių universitetų paskaitose perteiks svarbiausius migracijos ir pasienio studijų srities aspektus. Kurso tinklalapyje „Virtuale“ studentai turės galimybę susipažinti su pagrindiniais metodologiniais įrankiais, pasitelkiamais migracijos, pasienio ir diasporos studijose dėka GlocalEAST akademikų komandos paruoštų skaitinių, pateikčių ir vaizdo paskaitų.

2) Internetiniai seminarai (6 užsiėmimai; 12 akademinių valandų): internetinių seminarų ciklas skatins atvirai diskutuoti apie pasirinktus atvejų tyrimus idant dalyviai įgytų praktinių žinių kaip plėtoti mokslinius tyrimus pasienio ir diasporos studijų srityse. Internetiniai seminarai vyks nuotoliu kiekvieną balandžio (14; 21; 28) ir gegužės (5; 12; 19) penktadienį, 18-20 val. (Lietuvos laiku).

3) Kontaktinė intensyvi programa (6 užsiėmimai; 12 akademinių valandų): birželio 12–16 d. studentai iš visų institucijų prisijungs prie intensyvios kontaktinės programos Forlì miestelyje, Bolonijoje, Italijoje, kad išmoktų parengti ir sukurti su tema susijusį tyrimo projektą. Šia proga bus skaitomos migracijos ir sienos kontrolės profesionalų iš nevyriausybinių organizacijų, tyrimų centrų ir vyriausybinių institucijų kalbos. Galiausiai, kiekvienas studentas programos pabaigoje turės galimybę pristatyti savo darbą.

Už dalyvavimą BIP savo universitete bus galima užsiskaityti 4 ECTS kreditus. Pasibaigus atrankai studentai bus kviečiami į savo mokymosi sutartis įtraukti dalyką “GLOCALEAST – Workshop on Migration, Border and Diaspora Studies in East-Central Europe (4 ECTS)”. Ši veikla bus visiškai pripažinta universiteto studijų plano dalimi.

BIP finansavimas:

dalyvaujantiems studentams už internetinius seminarus mokėti nereikės. Kontaktinėje intensyvioje programoje (6 užsiėmimai; 12 akademinių valandų): 2023 m. birželio 12–16 d. Forli miestelyje, Bolonijoje, Italijoje dalyvaujančiam studentui pagal Erasmus+ BIP bus suteikiama 490 eurų stipendija, kad būtų padengtos kelionės ir apgyvendinimo išlaidos (siūlymus dar teiks Alma Mater Studiorium – Bolonijos universitetas (Italija)).

Dalyvaukite atrankoje savo universitete!

Vadovaudamiesi Vytauto Didžiojo universiteto vidaus taisyklėmis, mes kviečiame ir skatiname I kurso magistro ir III kurso bakalauro studijų studentus siųsti motyvacinį laišką dėl dalyvavimo Erasmus+ BIP nuotoliu ir kontaktu Bolonijoje doc. prof. Giedriui Janauskui el. paštu giedrius.janauskas@vdu.lt. Paskutinė aplikacijos diena: 2023 m. kovo 15 d.

Jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės į doc. prof. Giedrių Janauską.