Kviečiame aplankyti parodą „Sakmė istoriją seka“

Maloniai kviečiame aplankyti Kauno Dailės gimnazijos moksleivių piešinių ir vertimo darbų parodą Sakmė istoriją seka.

Parodoje pristatomos latviškų ir lietuviškų sakmių, užrašytų Lietuvos ir Latvijos pasienyje, iliustracijos ir tų sakmių vertimai į anglų kalbą. Vaikų piešiniuose atgimsta skraidantys ežerai, iš devynių pasaulio pusių į Latviją suteka Lietuvos karaliaus Mindaugo marčių ašaros, savo paslaptis atveria piliakalniai. Sakmių tekstų kelionė iš latvių kalbos į lietuvių ir anglų kalbas skatina pajusti baltų kalbų bendrystę bei išmokti apie savo kultūrą papasakoti kitiems.

Paroda yra Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centro ir Kauno Dailės gimnazijos 4 klasės mokinių bei mokytojų bendro projekto „Mes ir mūsų broliai latviai“ dalis. Projekto tikslas – susipažinti su latvių kalba ir jos ypatybėmis, latvių dainuojamąja ir pasakojamąja tautosaka, tradicine bei šiuolaikine kultūra, papročiais.

Parodą parengė: dailės mokytoja metodininkė Virginija Katkevičiūtė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Violeta Šniokienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, VDU absolventė Aurika Sirvidienė, VDU HMF Letonikos centro referentė, Lituanistikos katedros dokt. Kristina Vaisvalavičienė.

Paroda VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, I a. galerija) veiks iki 2017 m. lapkričio 30 d.

Plačiau apie parodos atidarymą.