„Kauno literatūros savaitė“ kviečia į „Aklą pasimatymą su knyga“

Ar kada teko dalyvauti aklame pasimatyme?  Jei taip, ar atsimenate, koks intriguojantis ir jaudinantis tai jausmas? Esant apribotoms bendravimo galimybėms, Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su festivaliu „Kauno literatūros savaitė” bei partneriais Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) ir „Kaunas 2022” kviečia kauniečius sudalyvauti „Aklame pasimatyme su knyga“ ir per literatūros kūrinį patirti jaudinantį susitikimo ir netikėtumo jausmą. Tai viena iš gražių šio pavasario akcijų, padėsianti paversti Kauną miestu, pilnu literatūros, o gegužę – literatūrinių atradimų mėnesiu!

„Aklas pasimatymas su knyga“ –  kas tai?

Įprastai knygynuose, bibliotekose knygas renkamės pagal kažkur išgirstą ar pamatytą reklamą, viršelį, kritikų, literatūros apžvalgininkų anotacijas ar autoriaus žodį. „Aklas pasimatymas su knyga“ kviečia atsisakyti išankstinių nusistatymų ir knygas rinktis pagal jas jau perskaičiusių žmonių užrašytas istorijas, intriguojančias asmenines žinutes, neatskleidžiant knygų tapatybės ir pavadinimo. Aklas pasimatymas su knyga – tai galimybė tapti slaptu knygnešiu, pateikti kūrinį kitu rakursu, o mėgstantiems skaityti – kaip netikėtą siurprizą atrasti naujas knygas ir galbūt sutikti slaptą sielos draugą, padovanosiantį būtent tą knygą ir emociją, kurios šiuo metu taip trūksta.

Kaip dalyvauti „Aklame pasimatyme“?

Skaitytojai, norintys įsitraukti į šį paslaptingą žaidimą, visų pirma kviečiami pasidalinti kadaise skaitytomis, patikusiomis, didelį įspūdį, įvairias emocijas sukėlusiomis, mylimomis knygomis, kurias norėtų perleisti kitiems. Knygas reikėtų supakuoti į laikraštį, žurnalą, vyniojamą popierių ar kitą medžiagą, maskuojančią knygos viršelį ir pavadinimą, trumpai aprašyti su knyga susijusią savo asmeninę istoriją, jausmus, užrašyti trumpą žinutę ar patikusią citatą ir iki gegužės 14 d. atnešti į Kauno apskrities viešąją biblioteką (Radastų g. 2 arba K. Donelaičio g. 8) arba iki gegužės 13 d. palikti tam skirtoje vietoje VDU rūmuose (V. Putvinskio g. 23). Gegužės 17–20 d., festivalio  „Kauno literatūros savaitė“ išvakarėse, Kauno apskrities viešosios bibliotekos socialiniuose tinkluose pasidalinsime žemėlapiu, kur, pačiose netikėčiausiose miesto vietose, bus galima tikėtis „aklų susitikimų“ su knyga. Atėjusius į pasimatymą prašysime įkelti rastų knygų nuotraukas į soc. tinklą „Instagram“ su grotažyme #PasimatymassuKnyga ir pažymėti bibliotekos „Instagram“ profilį (@kavbiblioteka). Galbūt Kaune pavyks pasiekti didžiausio „Aklo pasimatymo su knyga“ rekordą?

Kodėl verta dalyvauti šioje akcijoje?

Tikriausiai kiekvienas savo namų bibliotekoje turi jau perskaitytų, patikusių, o gal net gyvenimą pakeitusių knygų, kurios tiesiog dulka lentynose, bet kurių turinys prašosi būti vėl išgirstas. Tad kodėl nesudarius galimybės kažkam kitam visai netikėtai patirti tą nuostabų jausmą ir prikelti knygą naujam gyvenimui? Šiuo metu vis labiau populiarėjant “Zero waste” filosofijai ir tvarumo iniciatyvoms, pasidalinimas širdžiai miela, bet jau nebeskaitoma knyga su nepažįstamuoju – puiki dovana, geras darbas ir nuostabus jausmas skleidžiant gėrį. Kviečiame būti iniciatyviais ir dalintis savo knygomis bei patirtimis, o vėliau ateiti į „Aklą pasimatymą su knyga“ ir pasinerti į naują nuotykį, naują aistrą ar naują meilę. Akcijos organizatoriai tiksi, kad visi kartu galėsime patirti rekordinį bent 1000 knygų aklą pasimatymą!

Festivalio organizatoriai ragina kolegas, studentus ir visus knygų bičiulius palaikyti šią puikią Kauno apskrities viešosios bibliotekos idėją ir prisidėti prie akcijos!

„Kauno literatūros savaitė“ – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamas tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis, kuriuo siekiama reprezentuoti literatūros žanrų įvairovę ir atliepti skirtingus skaitytojų pomėgius. Šią iniciatyvą taip pat remia VšĮ „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, o prie jos įgyvendinimo jungiasi daug partnerių – bibliotekų, muziejų, kultūrinių ir literatūrinių miesto bendruomenių. „Mūsų prioritetai – apgalvota renginių programa, lėti skaitymai, nuoširdūs susitikimai, kuriuose visada atsiras vietos autorių ir publikos dialogui. Festivalio komanda tiki, kad intriguojančios istorijos, protingi ir šmaikštūs pašnekesiai niekada neišeina mados“, – teigia meninės programos kuratorius, rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus.

Festivalio programa nuolat pildosi įdomiais ir vertais dėmesio akcentais. Informaciją apie festivalį rasite oficialiame festivalio puslapyje bei socialiniame tinkle „Facebook“ @literaturossavaite.