Kalbinio skrydžio svaigulys švenčiant Europos kalbų dieną

Rugsėjo 26 d., visoje Europoje švenčiant Europos kalbų dieną, Vytauto Didžiojo universitete veikiantis Frankofonijos šalių universitetinis centras kartu su Kauno Karalienės Mortos mokykla organizavo mito apie Dedalą ir Ikarą skaitymą prancūzų ir ispanų kalbomis. Norėdami paskatinti kalbų mokymosi Lietuvoje įvairovę ir išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, Frankofonijos šalių kalbos ir kultūros bakalauro studijų programos studentai skaitė teatralizuotą mitą Kauno Karalienės Mortos mokyklos pradinukams prancūzų kalba, o Italistikos ir romanų kalbų bakalauro studijų programos studentai ir dėstytoja María José de Urraza šį tekstą vaikams pristatė ispanų kalba.

Moksleiviai, kurie prancūzų ir ispanų kalbos mokosi nuo II klasės, įdėmiai klausėsi, noriai atsakinėjo į studentų užduodamus klausimus prancūzų ir ispanų kalbomis, džiaugėsi, kad, nors ir prireikė nemažai pastangų, bet vis dėlto suprato studentų raiškiai skaitomo teksto turinį. Pasiklausę mito ir paviešėję Leonido Donskio bibliotekoje, moksleiviai VDU erdvėse paleido popierinius svajonių lėktuvėlius, simbolizuojančius svaigų kalbų mokymosi ir kultūrų pažinimo skrydį.

Quelle belle Journée des langues! ¡Que gran Día de las lenguas!