Jauniesiems kūrėjams – tarptautinis konkursas „Prix Laurence“

Vytauto Didžiojo universitetas jungiasi prie Liuksemburgo Betembūro miesto organizuojamo tarptautinio konkurso „Prix Laurence“ ir kviečia jaunuosius literatūros kūrėjus teikti savo tekstus. Tai yra viena iš bendrų tarptautinio rašytojų ir knygų festivalio „Kauno literatūros savaitė“ ir Betembūro literatūros festivalio „LiteraTour“ iniciatyvų, prisidedančių prie jaunimo kūrybos skatinimo ir dviejų Europos kultūros sostinių – Kaunas 2022 ir Ešas 2022 – programos įgyvendinimo.

„Jaunieji 12–26 metų kūrėjai iš Kauno ir Kauno regiono kviečiami kelti savo tekstus į konkurso puslapį www.prixlaurence.lu lietuvių, anglų, taip pat prancūzų ar vokiečių kalbomis. Konkurse laukiami patys įvairiausi žanrai – proza, poezija, pjesės, dainos ir netgi repas, o rašyti galima visomis temomis, neribojant kūrybiškumo ir fantazijos. Konkurso dalyviai yra skirstomi į dvi amžiaus kategorijas: 12–17 ir 18–26 metų“, – apie konkursą pasakojo viena iš festivalio „Kauno literatūros savaitė“ iniciatorių ir organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Rūta Eidukevičienė. Tekstus konkursui galima pateikti iki 2021 m. gruodžio 13 d.

18–26 metų konkurso finalistai turės galimybę pristatyti savo kūrybą gyvai baigiamajame renginyje, kuris įvyks 2022 m. balandžio 24 d. Betembūre (Liuksemburgas), „LiteraTour“ festivalio metu. Visų konkurso laureatų ir finalistų kūriniai bus publikuojami 2022 m. konkurso leidinyje. Lietuvos jaunųjų literatūros kūrėjų darbus vertins „Kauno literatūros savaitę“ organizuojančio Vytauto Didžiojo universiteto komisija, sudaryta iš rašytojų, poetų bei literatūros kritikų.

Konkursas „Prix Laurence“ yra organizuojamas nuo 2015 metų, jame iki šiol jau dalyvavo 446 jaunieji autoriai, pateikę 801 kūrinį.

Galimybę dalyvauti tarptautiniame konkurse „Prix Laurence“ suteikia rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“, kuris gegužės 20–23 d. Kauną pavers miestu, pilnu literatūros.  Ši iniciatyva yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis, o prie jos įgyvendinimo jungiasi daug partnerių – bibliotekų, muziejų, kultūrinių ir literatūrinių miesto bendruomenių. Festivalio programa nuolat pildosi įdomiais ir vertais dėmesio akcentais. Informaciją apie festivalį rasite  oficialiame festivalio puslapyje bei socialiniame tinkle „Facebook“ @literaturossavaite.