Jaunieji literatūros talentai konkurse „Odė mėgstamiausiam knygos herojui“

Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazija kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedra ir Kauno rajono švietimo centru organizavo respublikinį Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 5–10 klasių mokinių lietuvių kalbos konkursą „Odė mėgstamiausiam knygos herojui“.

Konkurso iniciatorės, VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mokytojos Rasa Raižienė ir Gintarė Lialienė, šiemet jau antrą kartą kreipėsi į kūrybingus ir mėgstančius knygą Lietuvos moksleivius bei jų mokytojus kviesdamos dalyvauti respublikiniame kūrybinių darbų konkurse. Paskatintos pernykštės sėkmės mokytojos nutarė kiek pasunkinti užduotį – odės buvo kuriamos tik lietuviškų kūrinių personažams. Bet kūrybingi žmonės susidoroja net su sudėtingiausiais iššūkiais – ir įvairiausių kūrinių perskaitė (tiesa, nemaža jų dalis programiniai), ir įdomių odžių sukūrė. Konkurse dalyvavo 45 mokiniai iš įvairių Lietuvos vietų – daugiausiai Kauno progimnazijų ir gimnazijų, taip pat iš Raseinių, Betygalos, Šiluvos (ne veltui Maironio kraštas!), Vilkaviškio, Prienų (nepamirškime ir iš šių apylinkių kilusių poetų!), Jonavos, Krakių, Garliavos ir Šlienavos mokyklų. Vertinimo komisijai buvo ir malonumas, ir rimtas iššūkis perskaityti tiek gražių darbų ir iš jų išrinkti kūrybiškiausius, labiausiai atitinkančius odės žanro reikalavimus.

Šiemet konkursas buvo organizuojamas kaip Erasmus+ projekto „Literacy for the future“ 2020-1-HU01-KA229-078623_3 dalis, todėl šio projekto vykdytojai pasirūpino prizais laimėtojams. Visiems konkurso dalyviams buvo išsiųstos organizatorių padėkos ir Kauno rajono švietimo centro pažymos mokinius ruošusiems mokytojams.

Tikimės, kad šis kūrybingą skaitytoją ugdantis konkursas pamažu taps tradicinis ir kitąmet vėl galėsime visus pakviesti išbandyti savo jėgas.

Konkurso laimėtojų darbai publikuojami VDU Ugnės Karvelis gimnazijos, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto ir Kauno rajono švietimo centro svetainėse.

Apie konkursą Youtube kanale.