Japonijoje surengtas simpoziumas apie baltų kalbas

VDU HMF dėstytoja ir dėstytoja ir prorektorė prof. Dr. Ineta Dabašinskienė birželio 17 d. dalyvavo Tokijuje Sofijos universitete vykusiame tarptautiniame simpoziume „Baltų kalbos ir jų kaimynai“. Simpoziumo metu Japonijos, JAV ir Lietuvos mokslininkai nagrinėjo daugiakalbiškumo ir daugiakultūriškumo istoriją bei dabartinę situaciją Lietuvoje ir Latvijoje.

Renginyje prof. Dr. Ineta Dabašinskienė skaitė pranešimą apie Baltijos šalių gyventojų požiūrį į įvairias užsienio kalbas. Vėliau VDU partnerių Tokijo užsienio kalbų instituto atstovė dėstytoja Eiko Sakurai skaitė pranešimą „Daugiakalbiškumas Lietuvoje: Lyginamoji analizė su Latvija“.

Eiko Sakurai taip pat parengė ir išleido vieną pirmųjų lietuvių kalbos vadovėlių Japonijoje bei dėsto lietuvių kalbą Tokijo užsienio kalbų universiteto ir Osakos universiteto studentams, rengia vasaros kursus norintiems mokytis lietuvių kalbos, o šiuo metu rengia lietuvių literatūros klasiko Balio Sruogos romano „Dievų miškas“ vertimą į japonų kalbą.

Birželio 20 d. už nuopelnus propaguojant ir puoselėjant lietuvių kalbą Japonijoje kalbininkei Eiko Sakurai Lietuvos ambasadoje Tokijuje įteiktas ambasados padėkos raštas.

Daugiau informacijos ir nuotraukų.