Italistikos ir romanų kalbų studentės dalyvavo italų kalbos vasaros kursuose Italijoje

Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete Italistiką ir romanų kalbas studijuojančios Agnė ir Kristina vasarą italų kalbą tobulino kalbų mokyklose Italijoje. Agnė dvi savaites liepą intensyviai mokėsi italų kalbos C1 lygyje Todyje ,,La Lingua La Vita“ kalbų mokykloje, o Kristina rugpjūčio mėnesį – Salerno kalbų mokykloje „Accademia Leonardo“. Kursus dalinai finansavo Italistikos ir romanų kalbų studijų programos socialiniai partneriai – Italų kultūros institutas Vilniuje.

Agnės teigimu, tai buvo puiki patirtis, kadangi ne tik mokėsi kalbos, bet ir buvo įtraukta į ,,tikrą itališką gyvenimą“. Studentė turėjo galimybę gyventi italų šeimoje, bendrauti namuose su šeimos nariais pusryčių ir vakarienių metu, dalyvauti miesto renginiuose, kaip tik tuo metu vyko kino festivalis ,,Umbria Cinema Festival“, kurio metu mieste nemokamai buvo galima žiūrėti geriausiai įvertintus naujus itališkus filmus, koncertus, diskusijas. Mokykloje, anot studentės, buvo draugiška atmosfera, organizuojamos kelionės ir renginiai laisvu po paskaitų metu. „Tai buvo puiki patirtis, mielai dar kartą vykčiau į kursus Todyje,“ – sako Agnė.

Pasak Kristinos, pasirinkta kalbų mokykla atitiko visus lūkesčius: dėstytojai kompetentingi, visada pasiruošę padėti bet kuriuo klausimu, studentų grupės itin mažos, tad individualiai skiriamo dėmesio buvo daug, patalpos jaukios, su pro langus atsiveriančiu vaizdu į uostą. Salerno pasididžiavimas – ilga pasivaikščiojimų krantinė, pilna žydinčių augalų. Kadangi mokykla yra Amalfio pakrantėje, laisvu nuo paskaitų metu Kristina aplankė žymiąją Kaprio salą, Ravello – miestelį su legendinėmis vilomis Rufolo ir Cimbrone ant kalno ir garsų spalvotosios keramikos centrą Vietri sul Mare. Pavyko ne tik pagilinti kalbos žinias visur kalbant itališkai, tačiau ir praplėsti kultūrinį akiratį. „Esant galimybei, labai rekomenduočiau tiek šią kalbų mokyklą, tiek šį Italijos regioną,“ – teigia studentė.

Italų kultūros institutas Vilniuje kiekvienais metais siūlo pilną arba dalinį finansavimą italų kalbos studentams, norintiems italų kalbos žinias pagilinti italų kalbos vasaros kursuose Italijoje.